Moja nagrywarka nie widzi żadnej plyty

Witam mam problem a mianowicie od pewnego czasu nie mogę odtworzyc żadnej plyty w nagrywarce nie wiem dlaczego się tak dzieje poprostu kiedy wkładam płytę do napędu to po zamknięciu szuflady kilka razy zaświeci sie dioda i koniec wcale nie wykrywa że tam jest jakaś płyta. Co to może być??

Moja nagrywarka to LiteOn LTR-52246S

Prosze o pomoc

Dziękuję i pozdrawiam

Sprawdź taśmy.

Nowy firmware

Płyta czyszcżąca

Taśmy wszystkie byly w porządku bo sprawdzałem przed chwilą a firmware nie umiem instalować :frowning: a także z płytą czyszczącą próbowałem bo mam w domu i nic to nie dalo ;(

Ile lat ma nagyrwarka? Może już poszła spać.

Przeczyśc laser.

Nagrywrka jest z 2004 roku mam nadzieję że nie poszła na wieczny spoczynek bo akurat nie jestem przy kasie a nagrywarka jest mi potrzebna

http://www2.liteon.ab.pl/down_b/r526s0f.zip

ściągnij… normalnie instalujesz jak kazdy program. Dwuklik i sie instaluje firmware… a raczej uaktualnia. Wyjmij plyte przed uaktualnianiem firmware.

Wszystko pojdzie gładko i szybko a instalator poinformuje Cie o koncu i resetniesz kompa. Raczej nie wylaczaj komputera i modl sie by Ci nie zabraklo Prądu w tym czasie :stuck_out_tongue:

Ok spróbuję ale jak przyniosę nagrywarkę bo w tej chwili jest u mojego sąsiada ktory zna się na takich rzeczach i przeczyści mi laser mam nadzieje że to pomoże :slight_smile: