Moja przeglądarka wiecznie zawiesza

Witajcie, mam problem. Parę dni temu sformatowałem komputer. Wydawałoby się, że wszystko będzie ok, a używanie przeglądarki to prawdziwe katusze. Wypróbowałem Mozillę, Chrome, Operę. Każda z nich zawiesza na moim świeżo sformatowanym komputerze. Ledwie kilkanaście otwartych kart zmusza mnie do resetu komputera. Co zrobić, by tak się nie działo? *Zastrzegam, że problem tkwi w przeglądarkach, bo komputer w innych kwestiach śmiga…

Uaktualnij sterowniki - w szczególności ten do karty graficznej. Możliwe, ze to sprzętowa akceleracja (GPU) przeglądarek powoduje te błędy.

Sterowniki do płyty głównej w tym procesora (chipset), karty graficznej jak Konradzinski wspominał, dodatkowo zainstaluj Adobe Flash Player przyda ci się do odtwarzania filmów, usuń rozszerzenia jakiekolwiek masz, często dodatki typu Adblocker, przycinają i zwalniają prace komputera, osobiście z niego nie korzystam, bo spowalnia mi masakrycznie komputer. W Mozilli Firefox zaznacz aby nie wczytywano kart, w które nie wchodzisz, ponieważ to powoduje zwolnienie komputera co w twoim przypadku skutkuje zawieszeniem PC i wymuszeniem restartu.

Czy przed sformatowaniem miałeś taki sam problem?

Czy podczas korzystania masz włączone programy, które dosyć istotnie zwalniają komputer, np. gry?