Moje ip

Witam! 79.190.43.194 <<< to jest ip wew. czy zew.?

P.S. proszę o szybką odpowieć

Zewnętrzne aczkolwiek może to być IP Twojej sieci a nie koniecznie Twojego komputera.

Fracha czyli server mogę postawić?

Jeśli te IP jest przydzielone na Twój komputer to jak najbardziej. Jeśli jest to IP twojej sieci osiedlowej to serwer wtedy będzie widoczny jedynie na LANie a nie w Internecie. Dowiedz się u swojego providera czy przydziela zewnętrzne ip na każdego hosta to będziesz miał 100% pewność :slight_smile:

Fracha na w piątek prosiłem o zmiane ip może już zmienił. A jak to jest moje osiedlowe IP to nie będe mógł żadnego serva postawić?:frowning:

Serwer możesz zawsze postawić ale wtedy będzie widoczny tylko w Twojej sieci i nikt inny z zewnątrz go nie zobaczy. Aby serwer był widoczny w internecie musisz mieć zewnętrzne ip na swój komputer :wink:

A ho no tak;) Ale wydaje Ci się że to jest zew. czy wew?

Wydaje mi się że to jednak IP sieci :wink: Zresztą wyłącz komputer i poproś kogoś o puszczenie pingu na to ip i będziesz wiedzieć.

Fracha wytłumacz mi jak się en ping puszcza

Start -> Uruchom i wpisujesz:

ping 79.190.43.194 -t

Jeśli będziesz mieć wyłączony komputer a ping będzie odpowiadał to znaczy że to IP jest Twojej sieci a nie Twojego komputera :slight_smile:

Fracha mnie odnalazło takiego ip:) to znaczy że zew? :smiley:

Jeśli nie odnalazło a miałeś komputer wyłączony to masz zewnętrzne :slight_smile: Teraz pinguję ten adres i ping leci więc jest OK :slight_smile:

m05quiT ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Najprościej sprawdzić czy to zew to wklepac w windowsie start->uruchom-> wpisujesz cmd , potem dajesz ipconfig patrzysz jakie masz IP ,

nastepnie sprawdzasz sobie na jakiejs stronce ktorych jest masa w sieci np http://www.adres-ip.info jaki pokaze Ci IP i porównujesz z tym co zobaczyłeś w konsoli