Moje ip

(M05quit) #1

Witam! 79.190.43.194 <<< to jest ip wew. czy zew.?

P.S. proszę o szybką odpowieć

(Tomaszfraszewski) #2

Zewnętrzne aczkolwiek może to być IP Twojej sieci a nie koniecznie Twojego komputera.

(M05quit) #3

Fracha czyli server mogę postawić?

(Tomaszfraszewski) #4

Jeśli te IP jest przydzielone na Twój komputer to jak najbardziej. Jeśli jest to IP twojej sieci osiedlowej to serwer wtedy będzie widoczny jedynie na LANie a nie w Internecie. Dowiedz się u swojego providera czy przydziela zewnętrzne ip na każdego hosta to będziesz miał 100% pewność :slight_smile:

(M05quit) #5

Fracha na w piątek prosiłem o zmiane ip może już zmienił. A jak to jest moje osiedlowe IP to nie będe mógł żadnego serva postawić?:frowning:

(Tomaszfraszewski) #6

Serwer możesz zawsze postawić ale wtedy będzie widoczny tylko w Twojej sieci i nikt inny z zewnątrz go nie zobaczy. Aby serwer był widoczny w internecie musisz mieć zewnętrzne ip na swój komputer :wink:

(M05quit) #7

A ho no tak;) Ale wydaje Ci się że to jest zew. czy wew?

(Tomaszfraszewski) #8

Wydaje mi się że to jednak IP sieci :wink: Zresztą wyłącz komputer i poproś kogoś o puszczenie pingu na to ip i będziesz wiedzieć.

(M05quit) #9

Fracha wytłumacz mi jak się en ping puszcza

(Tomaszfraszewski) #10

Start -> Uruchom i wpisujesz:

ping 79.190.43.194 -t

Jeśli będziesz mieć wyłączony komputer a ping będzie odpowiadał to znaczy że to IP jest Twojej sieci a nie Twojego komputera :slight_smile:

(M05quit) #11

Fracha mnie odnalazło takiego ip:) to znaczy że zew? :smiley:

(Tomaszfraszewski) #12

Jeśli nie odnalazło a miałeś komputer wyłączony to masz zewnętrzne :slight_smile: Teraz pinguję ten adres i ping leci więc jest OK :slight_smile:

(Agatonster) #13

m05quiT ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Rekinalski) #14

Najprościej sprawdzić czy to zew to wklepac w windowsie start->uruchom-> wpisujesz cmd , potem dajesz ipconfig patrzysz jakie masz IP ,

nastepnie sprawdzasz sobie na jakiejs stronce ktorych jest masa w sieci np http://www.adres-ip.info jaki pokaze Ci IP i porównujesz z tym co zobaczyłeś w konsoli