Moje urzadzenie nie drukuje w kolorze :/

Witam!

Mam problem posiadam urządzenie wielofunkcyjne EPSON STYLUS CX3650, ładnie drukuje, kseruje i w ogóle byłem z niego zadowolony dopóki nie chciałem wydrukowac tekstu w kolorze tekst czerwony to tak jakbym drukował pusty dokument, widać troszeczke niebieskiego ale tylko zarysy tekstu, przeczyściłem juz głowice i to nic nie dało. Powiedzcie mi co mam zrobić aby zaczeło drukować w kolorze ;(

PS: Chciałbym jeszcze dodać że używam zamienników

To że przeczyściłeś głowice to niekoniecznie Ci pomoże gdyż jeżeli tusz jest zaschnięty w środku to ciężko go ruszyć.

Może spróbuj takiej metody. Wyjmij głowice. Weź kawałek bawełnianej ściereczki, troszeczkę ciepłej wody i postaw na tej ściereczce zamoczonej w tej ciepłej wodzie głowice. Pozostaw to gdzieś na pół godziny. Potem spróbuj zrobić oczyszczanie głowic z poziomu programowego. Może to coś pomoże.

sobosczyk , posiadałem to urządzenie ponad 2 lata i w końcu je wykończyłem - niczym innym tylko właśnie zamiennikami. Objawy były podobne, aż w końcu pewnego dnia głowica stanęła i już nie ruszyła. Ja radziłem sobie z tym problemem, póki co, tak że wyjmowałem pojemniki z tuszami kolorowymi i władałem je na nowo (taka jakby ponowna instalacja), po czym miałem spokój przez parę dni. Wykonaj również całą procedurę konserwacji (wyrównanie głowicy, test dysz, czyszczenie głowicy). Jedno wiem na pewno - w zamienniki nie warto inwestować.

Pozdrawiam :wink: