Monior, za niska roździelczość komputera

Kupiłem dziś monitor o natywnej roździelczośći 1920x1080 Ale komputer maksymalna mi proponuje tylko 1600x1200 Jakieś sugestie? Karta graficzna Radeon 66700

Kabel vga czy dvi?

vga

O ile dobrze pamiętam, gdzieś w panelu sterowników była opcja wymuszenia większej rozdzielczości niż zgłaszana przez ekran.

Rozdzielczość mniejsza niż natywna jest zgłaszana w sytuacji gdy używany kabel jest kiepskiej jakości.

Hmm. Windows 7 mam, zapomniałem podać. Wiem, że to słaba troszkę karta graficzna. ale do gie kompa nie potrzebuje. Tylko do programowania biura itp. Można gdzieś sprawdzić czy moja karta graficzna, obsługuje tą roździelczość?

Spróbuj może zainstalować najnowszy sterownik od ATI/AMD dla tej swojej karty graficznej. a jak masz na karcie wyjście DVI a w monitorze takie wejście, to zainwestuj 15-20 zł i kup kabel DVI - to polepszy obraz i może rozwiąże problem z niższą rozdzielczością?

Strasznie wszystko wygląda na tej rozdzielczości…

Nie wiem gdzie ta opcja może być…

Ta grafika ma maksymalną rozdzielczość 2560x1600.

Zainstaluj sterowniki do monitora.

:roll:

Posiadam najnowsze. Jednak w czeluściach Catalysta znalazłłem opcję co odblokowała mi tą opcję UFF. Ale mam straszne czarne paski po dwóch stronach. Automatyczna regulacja nic nie pomaga jakieś sugestie?

Co to za monitor? Przywróć w nim fabryczne ustawienia i zainstaluj/zaktualizuj w komputerze sterowniki karty graficznej.

Kup po prostu nowy kabel, najlepiej dvi o ile monitor obsługuje i znikną wszelkie problemy.

Dvi jak najbardziej obsługuje SA300 SyncMaster Samsunga

http://allegro.pl/monitor-samsung-syncm … 02613.html

Jak będziesz kupował taki kabel to unikaj wszelkich marketów rtv tam ceny potrafią oscylować w granicach 50-300zł podczas gdy w jakimś lokalnym sklepiku komputerowym spokojnie kupisz kabel dvi za 15-20zł…

I po RGB spokojnie powinien ci monitor wykryć, sam na starszych grafach uruchamiam FullHD. Przeinstaluj sterowniki, ale kabelek i tak zdało by wymienić przynajmniej będzie się ustawiało automatycznie.