Monitor 22 cale do filmów i pracy za ok. 1000

(Grpiotr) #1

Witam

Postanowiłem przesiąść się z mojego 17 calowego LCD Philipsa na jakiś 22 calowy monitor.

Znalazłem kilka interesujących monitorów, lecz nie wiem który z tych będzie najlepszym wyborem i który kupić.

Zastanawiam się nad:

AG Neovo H-W22 (kontrast 1000:1, czas reakcji 3ms, jasność 300cd/m2)

Acer AL2216WSD (kontrast 700:1, czas reakcji 5ms, jasność 300cd/m2)

Samsung SyncMaster 2232BW (kontrast 3000:1 (dynamiczny), czas reakcji 2ms, jasność 300cd/m2)

Samsung SyncMaster 223BW (kontrast 3000:1 (dynamiczny), czas reakcji 5ms, jasność 300cd/m2)

Philips 220WS8FS (kontrast 1000:1, czas reakcji 5ms, jasność 300cd/m2)

Monitor jest mi głównie potrzebny do pracy, ale chciałbym żeby także dobrze się sprawował przy oglądaniu filmów.

Który z tych monitorów byście polecali?

(Scobel) #2

22" iiyama ProLite E2201W-B2 black 1099 złoty. Idealny do prac biurowych, idealny do gier, idealny do filmów. I ogólnie mam go od Listopada i po mych radach kupiło go już 6 osób i wszyscy tak samo jak ja zadowoleni :).

Co więcej tylko iiyama daje miesięczna gwarancje na rozruch monitora i nawet przy 1 bad pikselu wymieniają na nowy + oczywiście gwarancja door to door i na czas naprawy dają ci jakiś monitor zastępczy ... Cóż chcieć więcej.

(Micoud81) #3

ja polecam ci sprawdzony przez wielu użytkowników LG L226WT

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/149902

w tej kwocie to chyba najlepsza opcja...

ew trochę lepszy, mający lepszy czas reakcji matrycy:

LG L227WT-PF

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/260826

jednak ten już wykracz trochę znaczniej ponad 1000zł.

(popula) #4

Także polecam monitor podany przez Scobel. Iiyama to świetna marka, oferująca doskonały sprzęt. Podany monitor ma wszystko czego potrzebujesz do oglądania filmów. Do tego dobry zestaw głośników i masz kino domowe :smiley:

(system) #5

ja mogę polecić Hp2207h, cena ok 1100 zalezy od sklepu.

dla niektorych wadą tego monitora jest powłoka "lustro", mi jednak ona w ogóle nie przeszkadza (chyba że ktoś chce oglądać filmy w ciemnej scenerii w słoneczny dzień i do tego mając z tyłu okno to wtedy może przeszkadzać :slight_smile:

(Grpiotr) #6

A co myślicie o Acerze P223WD? Oglądałem w sklepie Samsunga 225BW ale w ciemnym pomieszczeniu na górze i na dole ekranu bardzo widać lampy podświetlające matryce i chyba troche by to przeszkadzało przy oglądaniu filmów:/ w jakim monitorze może tego nie być? Albo nie będzie aż tak widoczne?

(system) #7

za tą cenę i 22'' to nie wymagaj cudów. TNki mają to do siebie że idealne nie są i trzeba iśc na ustępstwa.

w tym HP co podałem obrzeża są delikatnie podświetlone (widoczne tylko przy czarnym lub bardzo ciemnym tle) ale to nie przeszkadza (mi).

(Kulig9) #8

gorąco polecam samsunga 226 BW :slight_smile: ma on takie same parametry jak samsung 2232 bw:) godny polecenia monitorek i możesz kupić sobie go za mniej niż 1000zł

(WODZU) #9

Mam Samsunga 225BW i jest fajny jak na tą cenę. Mam jednak obok niego Samsunga 192T którego kupiłem 4-5 lat temu za jakieś 3600zł i muszę powiedzieć że jeśli chodzi o kąty patrzenia to starszy monitor wypada o wiele lepiej.

(M Gaszka) #10

Ja w ogóle odpuściłbym sobie 22" - wszystkie są na TN. Za taką sumę brałbym 19" o klasycznych proporcjach na jakiejś lepszej matrycy. Jeśli jednak potrzebujesz większego obszaru roboczego to nie wiem... 19" ma taką samą rozdzielczość jak 17". Najlepiej pooglądaj w sklepie monitory 22" - wszystkie są na TN, więc jeśli na jakimkolwiek będą ci odpowiadać kolory i kąty widzenia to bierz 22".

(M Gaszka) #11

Ten wydaje się w porządku - dobra matryca i obszar roboczy taki, jak w monitorach 22" ( z resztą jest tylko o cal mniejszy). Cena jedynie trochę wyższa niż zakładałeś.

(Grpiotr) #12

Ale polecacie coś Acera?

Bo wpadł mi w oko model P223WD (2500:1, 5ms, CrystalBrite)

Ale zastanawiam się jak z awaryjnością, bo głosy słychać różne...