Monitor 24" i zadrapanie

Witam wczoraj wieczorem zostawiłem pendrivy na biurku i mój syn zaczął nimi kręcić w pewnym momęcie pendrajwy poleciały prosto w monitor i zostawiły po sobie 2 zadrapania pytanie brzmi następująco:

  1. czy gwarancja zostanie uznana z zadrapaniem matrycy jeżeli nie powiem prawdy konsultantowi :stuck_out_tongue:

  2. jeżeli nie lub jest to proste to jak można matryce taką naprawić

zaznaczę że szukałem już po różnych forach ale na nic konkretnego nie trafiłem

  • dodam także że jest to monitor LEDowy a powłoka jest taka troszkę matowa.

haha a co powiesz ? że był taki po rozpakowaniu ? wątpie żeby to przeszło

  1. Nie.

  2. Wymienić.

:roll:

  1. Zainwestuj w słownik ortograficzny.

  2. Gdybyś kupił ten monitor kilka dni temu, mógłbyś tak ściemnić, możliwe że jakiś idiota by to uznał, ale jak masz go dłużej to zapomnij…

mam go pół roku wiem że BenQiem zajmuje się autoryzowany serwis a takie serwisu lubią dużo zleceń bo mają za to kasę mogli by więc potraktować to jako zlecenie naprawy warunkowej i naprawić :slight_smile:

Naprawa wiąże się z wymianą głównego elementu monitora a usterka jest typowo mechaniczna spowodowana z winy użytkownika. Serwis się rozlicza z każdej naprawy z producentem/dystrybutorem/importerem sprzętu i muszą każdą usuniętą usterkę gwarancyjną opisać i udokumentować. Wprowadzenie nieprawdy w tej dokumentacji może spowodować cofnięcie autoryzacji dla tego punktu serwisowego z powodu fałszowania dokumentacji a Ty chciałbyś ich do tego namówić.