Monitor 24" i zadrapanie

(crono2552) #1

Witam wczoraj wieczorem zostawiłem pendrivy na biurku i mój syn zaczął nimi kręcić w pewnym momęcie pendrajwy poleciały prosto w monitor i zostawiły po sobie 2 zadrapania pytanie brzmi następująco:

1. czy gwarancja zostanie uznana z zadrapaniem matrycy jeżeli nie powiem prawdy konsultantowi :stuck_out_tongue:

2. jeżeli nie lub jest to proste to jak można matryce taką naprawić

zaznaczę że szukałem już po różnych forach ale na nic konkretnego nie trafiłem

• dodam także że jest to monitor LEDowy a powłoka jest taka troszkę matowa.

(antiferno) #2

haha a co powiesz ? że był taki po rozpakowaniu ? wątpie żeby to przeszło

(SilberPunkt) #3
  1. Nie.

2. Wymienić.

:roll:

(Xparanienormalnyx) #4
  1. Zainwestuj w słownik ortograficzny.

2. Gdybyś kupił ten monitor kilka dni temu, mógłbyś tak ściemnić, możliwe że jakiś idiota by to uznał, ale jak masz go dłużej to zapomnij...

(crono2552) #5

mam go pół roku wiem że BenQiem zajmuje się autoryzowany serwis a takie serwisu lubią dużo zleceń bo mają za to kasę mogli by więc potraktować to jako zlecenie naprawy warunkowej i naprawić :slight_smile:

(Cedar) #6

Naprawa wiąże się z wymianą głównego elementu monitora a usterka jest typowo mechaniczna spowodowana z winy użytkownika. Serwis się rozlicza z każdej naprawy z producentem/dystrybutorem/importerem sprzętu i muszą każdą usuniętą usterkę gwarancyjną opisać i udokumentować. Wprowadzenie nieprawdy w tej dokumentacji może spowodować cofnięcie autoryzacji dla tego punktu serwisowego z powodu fałszowania dokumentacji a Ty chciałbyś ich do tego namówić.