Monitor 24"- LED, TFT IPS, a może TV LCD?

Hej,

Chcę zakupić monitor do mojego lapka. Będę na nim głównie przeglądał neta, ale kilka razy w tyg. chcę obejrzeć na nim jakiś film stąd wielkość 24".

Naczytałem się już tyle o nowych technologiach że sam już nie wiem, skłaniam się do LED (ACERA sa w miarę tanie), ale z drugiej strony lcd z ips mają lepsze kąty widzenia, jakoś tak to wychodziło w artykule prasowym. A co z dobrym TV LCD( np: Samsunga), czy może się równać z monitorem którymkolwiek z powyżej przedstawionych? Jakie sa wady i zalety? Na co zwracać uwagę kupując monitorek? Czy na 24" da sie pracować komfortowo z odległości 1.5m? Trochę dużo pytań, ale może ktoś mi pomoże?

Z góry dzięki :slight_smile:

IPS’y są drogie i nie warte różnicy ceny bo najtańsze ips’y mają beznadziejne podświetlenie i mały kontrast. Lepiej jakiś zwykły porządny panel z matową matrycą.

To słuszna uwaga, biorę pod uwagę LED ale te nie maja zbyt szerokich kątów widzenia.

http://pclab.pl/kat10.html - tutaj możesz śmiało poczytać.

Zerknij na LG M2362D, 26LU5000, M2762D ;]

Thanx,ta stronka, to kopalnia wiedzy:) zapomniałem tylko dodać, że interesuje mnie rozdz. 16x10, zawsze to parę cm. więcej w pionie.