Monitor 3:4 jakprzeliczyć cale na 16:9

Witam.

Mam obecnie monitor o proporcjach ekranu 3:4 (19 cali), a chciałbym kupić monitar LCD z tumerem TV 16:9, lub telewizor LCD 16:9 z możliwością podłączenia do karty graficznej komputera.

??? Jaka powinna być przekątna monitora 16:9 aby po obcięciu boków do formatu 3:4 pozostało 19 cali, po przekątnej.???

A tak w ogóle zastanawiam się nad tym czy nie wymienić swego sterego telewizora 28 cali (oczywiście 3:4) na monitor-telewizor LCD 16:9, który służyłby mi zarówno do pracy na komputerze i oglądania TV.

??? Ile cali po przekątnej musiałby mieć telewizor-monito 16:9, aby po obcięciu boków do formatu 3:4 pozostało 28 cali ???

Z góry dziękuje za wszystkie rady i sugestie.

patrz masz monitor 3:4 inaczej normalny

16:9 to panoramiczny tu będzie obraz bardziej rozciągnięty i tyle

a jeśli chcesz obliczyć cale to wystarczy google i liczyć czego do czego to jest proporcja i tyle

tak na oko to 42 może więcej

32 :stuck_out_tongue: mówie tak na oko :stuck_out_tongue: bo mam 32 tak mniej więcej wychodzi :stuck_out_tongue:

pytanie …

po co chcesz mieć obraz 3:4 ?

przeciesz możesz pracować w trybie 16:9 masz więcej miejsca na pulpicie w ogóle lepiej jest na panoramie :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 20:01

dobre rozwiązanie :stuck_out_tongue: ja tak właśnie mam :stuck_out_tongue: po co dwa monitory jak styknie jeden :slight_smile: