Monitor a głośniki


(Sangue Blu) #1

Witam!

Po zainstalowaniu głośników Genius 5.1 w pokoju, na ekranie mojego monitora pojawiały się tzw fale. Sprawę zlekceważyłem a po dwóch tygodniach ekran robi się czarny, działa przez kilka minut/sekund, dioda świeci się cały czas. Czytałem, że spowodowały to fale elektromagnetyczne i drgania od woofera. Dwa frontowe głośniki mam między monitorem (+ router) a pod biurkiem woofer z centralnym.

Teraz nie wiem czy ten monitor można w jakiś sposób samodzielnie naprawić czy zanieść do serwisu (prawdopodobnie na 2 tygodnie).

Mógłbym kupić taki sam monitor na Allegro http://allegro.pl/monitor-lg-w1946s-19- ... 39435.html

w przyszłości chciałbym uniknąć tego problemu lecz nie wiem w jakiej odległości ustawić sprzęt by nie spieprzyć ekranu..

(http://www.morele.net/glosniki-komputer ... v2-284313/)


(nnick) #2

Monitory CRT faktycznie były bardzo wrażliwe na promieniowanie elektromagnetyczne (opisane fale, obszarowa zmiana kolorów), monitory LCD już raczej nie (no chyba że je potraktować dość potężnym promieniowaniem...). Jedyny problem jaki może się teoretycznie pojawić to zakłócenia wywołane indukcją prądu przez fale elektromagnetyczne w kablu sygnałowym, ale to raczej też w sytuacji dość ekstremalnej. Ja mam za swoim LCD głośniki zasilane mocno szajsowatym zasilaczem który promieniuje ile wlezie i nic się monitorowi nie dzieje.