Monitor a karta graficzna

Kochani!Bardzo" zielony"komputerowiec ma pytanie na które sam nie może sobie odpowiedzieć.Kupiłem nowy monitor 22".Ilekroć uruchamiam komputer po wgraniu Windowsa ekran gaśnie na sekundę i pojawia się obraz o nieprawidłowej rozdzielczości.Poprawiam tą sytuację wywołując TRYB WYSWIETLANIA np;True color ustawiam rozdzielczosc 1680/1050 i obraz jest w porządku.Tą operację wykonuję każdorazowo po uruchomieniu kompa.Bardziej wtajemniczeni poinformowali mnie że to sprawa karty graficznej /Intel[R]82845G Graphics Controller -rozmiar 64MB.-zintegrowana z płytą główną.Chciałbym wyeliminować tą sytuację w związku z czym pytam co mogę zrobić .Czy mozna zamontować nową kartę do istniejącego układu oczywiście o większym rozmiarze i czy to poprawi mi sprawę rozdzielczości monitora.Wszelka odpowiedż mile widziana,ale trzeba wyłożyć jak chłopu na rowie bo jeszcze nie wszystko kumam.Serdeczne Dzięki marlesz :frowning:

Jak masz wejście na płycie głównej do karty graficznej typu AGP bądź PCI-Expres to możesz kupić nową kartę,tyle że trzeba wtedy wyłączyć starą w BIOSie

marlesz , opisz dokładnie konfigurację komputera. Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

Podaj także model i moc zasilacza.

Typ mikroukładów;Intel[R]82845G Graphics Controller

Typ konwertora DAC:INTERNEL

Rozmiar pamięci 64MB

Ciąg karty;Intel[R]82845G/GL/GE/PE/GV Ca…

Informacja o systemie Bios;Intel Video BIOS

Lokalizacja;Magistrala PCIO,Urządzenie2,funkcja0

Tyle potrafiłem znależć.

Nie mam Everesta!Nie wiem gdzie znależć namiary na płytę.Przepraszam ale raczkuję na kompie.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

Jak nie masz everesta to zainstaluj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Cd. Monitor a karta graficzna. Zaskoczyłem,użyłem Everesta i podaję dane;

Nazwa płyty głównej-UNKNOWN i845GL Monter board

Mikroukład płyty głównej-Intel Brookdole-Gi845GL.

Czy do rozszyfrowania mego problemu potrzebne są dokładniejsze dane /jest tego dość dużo/???

Jak masz jeszcze do mnie cierpliwość to proszę o kilka zdań.Pozdrawiam

Użyłeś zapewne wersji Home podanej przez SeBoLaS , a tu potrzeba Ultimate: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Sprawdź już tylko pole “Nazwa płyty głównej”.

ID płyty-07/09/2004-i845GV/GL-W83-6A69VGMCC-00

Nazwa jak wyżej

Właściwości magistrali FSB

Typ intel GTL+

szerokość 64-bitowa

rzeczywista częstotliwość takt…100MHz

…takto…400MHz

przepustowość 3200MB/sek

Są jeszcze;Właściwośći magistrali pamięci,i magistr. mikroukłaqdu - czy o to chdzi?

marlesz , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif