Monitor a max odświeżanie - postrzępione krawędzie

Mam monitor Samsung 940n+ i GeForce’a FX 5200 128MB. NA pudełku od monitora jest napisane, że maxymalne odświeżanie wynosi 75Hz. Gdy wchodzę w opcje i próbuje to ustawić, zaznaczam najpierw “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić” i pokazują mi się częstotliwości 60, 70 i 72. Czy jak odznaczę tą opcję i ustawię 75Hz to monitor się nie popsuje? Drugi problem jest taki, że odkąd kupiłem ten monitor to jak gram np w Counter Strike 1.6 to już w menu widzę postrzępione krawędzie postaci i broni. W grze jest jeszcze gorzej. Każdy model ma postrzępione krawędzie. Zmieniałem rozdzielczość, odświeżanie i nic. Wina karty?? Wcześniej na monitorze 17cali CRT tego problemu nie było.

Pozdrawiam.

Jaka masz zainstalowaną wersję sterownika dla tej karty graficznej ?

Najlepszy sterownik dla niej, to ForceWare 56.72 (Win. 2000/XP) (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International ).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c.

Możliwe, że nie masz zainstalowanego obecnie odpowiedniego sterownika dla Twojej kart graficznej, dlatego nie masz wszystkich możliwych odświeżań.

ja mam 56.73 i nie narzekam

Ja mam 84.21.

Dużej różnicy między 56.72, a 56.73 na pewno nie ma, prawda ? :stuck_out_tongue:

To niedobrze.

Dla Twojej karty graficznej nie jest to odpowiedni sterownik.

gierciu12 , zastosuj się do mojego poprzedniego posta.

Ustaw taką rozdzielczość, jaką powinien mieć monitor, czyli w Twoim przypadku chyba 1280x1024 i odświeżanie na 70 Hz. W grach też musisz dać rozdzielczość 1280x1024, o ile wyrobi karta graficzna. Wtedy obraz będzie dobry. Nie zmieniaj rozdzielczości monitora na inną.