Monitor a może zasilacz? POMOŻCIE!

Mam problem z monitorem. Od poczatku odkad go mam niekiedy jak wlaczam kompa obraz na monitorze jest dziwny. Pojawiaja sie paski [kolorowe,nierownomierne] , znikaja i znowu jakies inne nirowne paski sie na nim pojawiaja. Ale nie zawsze tak jest, niekiedy wlacza sie normalnie. I nie ma paskow. A teraz na dodatek gdy mi sie tak robi, strasznie mi wyje komp jakby wentylator ale w zasilaczu. Czyja to wina? Monitora, karty graficznej czy moze zasilacza [mam 300W a powinienem miec 350W zasilacz] . ???

Zasilacz wyje bo ma pewno wiatraczek do nasmarowania. Co do monitora to nie masz przypadkiem w pobliżu głośników??

można go jeszcze dodatkowo przeczyścić 8)

Otwórz obudowe i posłuchaj który wentylator,być może na karcie grafiki,procesorze lub zasilacz.

Możliwe że na karcie grafiki i się przegrzewa GPU i stąd ten efekt.

Podepnij monitor do innego kompa i sprawdz.

Możesz podłączyc monitor do innego komputera

Jak ma takie objawy jak piszesz to wynaga serwisu . !!

Pozdro

To jest napewno wentylator w zasilaczu. Tylko ja nie bardzo mam skad wziasc ten inny monitor. Czy idzie to jakos inaczej sprawdzic??

Nie inny monitor tylko swoj podłacz do innego kompa. Myślę że znajdziesz jakąś bratnią duszę która ci pozwoli na takie sprawdzenie na swoim kompie. :smiley:

Co do wiatraka to przeczyść go i nasmaruj. :smiley:

Ale czym go wysmarowac? A moge jakis inny podlaczyc do swojego kompa?

Ale czym go wysmarowac? A moge jednak jakis inny podlaczyc do swojego kompa?

Najlepiej smarować specjalnymi środkami zakupionymi w sklepie komputerowym. Bardzo dobry jest także środek WD-40 ,a ostatecznie nie zaszkodzi zwykły smar.

Co do monitora to oczywiście możesz.

Mi tez wentylator w zasilaczu wył, czyściłem,smarowałem i nic aż pewnego dnia wpadłem na znakomity pomysł

i wziąłem walnąłem zasilacz ręką od tyłu w miejsce gdzie wentylator wyrzuca powietrze i juz pare lat mam spokuj,

chodzi cichutko, Tylko nie wal za mocno !!

Ludzie święci!! :o

Nie chce łamać regulaminu ale to już przechodzi ludzkie pojęcie :shock:

Jerry, słyszałeś o czymś takim jak środki interpunkcyjne??

I proszono Cie już abyś nie krzyczał,a ty dalej :frowning:

Nie dość że krzyczy to jeszcze każe przeczyścić stary zasilacz aby wstawić nowy. :smiley:

Prośba do Moderatorów aby ktos usunoł te wykrzykniki bo rozwalają temat. :smiley: