Monitor a może zasilacz? POMOŻCIE!

(Anonim1518) #1

Mam problem z monitorem. Od poczatku odkad go mam niekiedy jak wlaczam kompa obraz na monitorze jest dziwny. Pojawiaja sie paski [kolorowe,nierownomierne] , znikaja i znowu jakies inne nirowne paski sie na nim pojawiaja. Ale nie zawsze tak jest, niekiedy wlacza sie normalnie. I nie ma paskow. A teraz na dodatek gdy mi sie tak robi, strasznie mi wyje komp jakby wentylator ale w zasilaczu. Czyja to wina? Monitora, karty graficznej czy moze zasilacza [mam 300W a powinienem miec 350W zasilacz] . ????

(lazikar) #2

Zasilacz wyje bo ma pewno wiatraczek do nasmarowania. Co do monitora to nie masz przypadkiem w pobliżu głośników??

(Qbek50) #3

można go jeszcze dodatkowo przeczyścić 8)

(JNJN) #4

Otwórz obudowe i posłuchaj który wentylator,być może na karcie grafiki,procesorze lub zasilacz.

Możliwe że na karcie grafiki i się przegrzewa GPU i stąd ten efekt.

Podepnij monitor do innego kompa i sprawdz.

(system) #5

Możesz podłączyc monitor do innego komputera

Jak ma takie objawy jak piszesz to wynaga serwisu . !!

Pozdro

(Anonim1518) #6

To jest napewno wentylator w zasilaczu. Tylko ja nie bardzo mam skad wziasc ten inny monitor. Czy idzie to jakos inaczej sprawdzic??

(lazikar) #7

Nie inny monitor tylko swoj podłacz do innego kompa. Myślę że znajdziesz jakąś bratnią duszę która ci pozwoli na takie sprawdzenie na swoim kompie. :smiley:

Co do wiatraka to przeczyść go i nasmaruj. :smiley:

(Anonim1518) #8

Ale czym go wysmarowac? A moge jakis inny podlaczyc do swojego kompa?

(Anonim1518) #9

Ale czym go wysmarowac? A moge jednak jakis inny podlaczyc do swojego kompa?

(Damian) #10

Najlepiej smarować specjalnymi środkami zakupionymi w sklepie komputerowym. Bardzo dobry jest także środek WD-40 ,a ostatecznie nie zaszkodzi zwykły smar.

Co do monitora to oczywiście możesz.

(Bdrk) #11

Mi tez wentylator w zasilaczu wył, czyściłem,smarowałem i nic aż pewnego dnia wpadłem na znakomity pomysł

i wziąłem walnąłem zasilacz ręką od tyłu w miejsce gdzie wentylator wyrzuca powietrze i juz pare lat mam spokuj,

chodzi cichutko, Tylko nie wal za mocno !!

(Damian) #12

Ludzie święci!! :o

Nie chce łamać regulaminu ale to już przechodzi ludzkie pojęcie :shock:

Jerry, słyszałeś o czymś takim jak środki interpunkcyjne??

I proszono Cie już abyś nie krzyczał,a ty dalej :frowning:

(lazikar) #13

Nie dość że krzyczy to jeszcze każe przeczyścić stary zasilacz aby wstawić nowy. :smiley:

Prośba do Moderatorów aby ktos usunoł te wykrzykniki bo rozwalają temat. :smiley: