Monitor -- a niska temperatura

Mam do Was pytanie …Własnie kupiłem nowy monitorek i chciałbym się dowiedzieć czy nic nie będzie się z nim dziać jeśli w pokoju mam zimno i para z np.herbaty wlatuje na matryce??

Znaczy zimno mam zawsze jak wstaje rano ,później mam dosyć ciepło i mam stracha czy z monitorkiem nic się nie stanie przez takie wachanie temp…

Proszę o szybką odpowiedź

A ile jest najmniej w pokoju stopni?

to by musialy byc bardzo skrajne temperatury zeby cos nawalilo

hehe nom nie wiem:P tak okolo 15-20:P

jeśli są to powolne zmiany temperatury to nic się nie stanie.

co innego jakbyś np przyniósł monitor zimą po długiej drodze i pobycie w mrozie i odrazu go podłaczył - wtedy mogłoby dojść do uszkodzenia na skutek skroplenia pary na elementach wewnętrznych.

aha to czyli nic się nie stanie:P

a mam jeszcze takie pytanie czy jeśli nie będę używał monitora w natywnej rozdzielczości np.w grach będę sobie używał rozdziałke 1280-1024 to może się coś stać czy też nic??

Dlatego się pytam i może zadaje dziwne pytania ,bo dzisiaj dopiero zakupiłem swój pierwszy monitor LCD i się martwie:P

nic sie nie stanie z LCD-kiem przy pracy w mniejszej niż natywna rozdzielczości.

Praca w natywnej jest zalecana dlatego, że w tej rozdzielczości monitor ma najlepsze parametry, najlepszy obraz.

przy mniejszych rozdziałkach możesz mieć (ale nie musisz) większe smużenia, rozmycia itp

ahaa:) dziękuje bardzo za wypowiedzi:) Dużo mi ały naprawdę :))

pozdro for all:)