Monitor Acer AL511s - komentujcie :-)

(Onlybarca) #1

Zastanawiam sie nad kupnem monitora Acer Al511s. Czy ma ktos z Was taki monitor. Warto go kupic?

Z góry dzięki :stuck_out_tongue:

i1528972xl.jpg

(lazikar) #2

Podaj jeszcze dane techniczne tego monitora. :slight_smile:

(Matek 1990 1990) #3

Nie ma tu za dużo informacji ale zawsze coś - http://monitors.alege.net/Acer-AL511S-1 ... nitor.html

(Onlybarca) #4

Czy myslicie ze oplaca sie kupic taki monitorek? Co sadzicie o jego parametrach?

Dzieki :slight_smile:

(Kukol3) #5

Nieopłaca się. Dosyć że 15 to max rozdzielczość to 1024x768 (ja mam taką na 5 letnim CRT) to tylko 24 bity (32 w moim starym). Więc ja bym nie brał.

(system) #6

Fakt, słabiutki i zgadzam się, że

17' teraz to standart. Zlaeży ile masz kasy na ten monitor. Do 1000zł jeśli dobrze się rozglądniesz to możesz niezłą 19' kupić w promocji. Np. Siemens Fujitsu w makro za 980zł. Mój znajomy go ma i bardzo sobie go chwali. Ja osobiście bardzo lubię Sony i Philips, ale LG i Belina też są fajne :wink:. Ale tego co podałeś nie radzę :D. Podaj ile chcesz kasy wydać na monitor to może uda nam się coś innego doradzić :D.

(Tommekx) #7

Za tą cene to na pewno nie kupisz nic interesującego. Ten Acer na pewno ma matryce TN lub TFT, czyli słabej jakości czerń i niezbyt dobre kąty.

(Onlybarca) #8

To nie jest tak. Po prostu mam okazje kupic ten monitor za naprawde bardzo male pieniadze, tylko nie wiem czy to nie jest jakis rupieć :slight_smile:

Potrzebuje przecietny monitor, nie musi byc jakis szalony. Rozmiar, fakt moglby byc wiekszy ale 15 moze byc , gorzej jakby byla 14.

Co myslicie o parametrach tego monitorka ? Czy jest on "standardowy" (kolory, kontrast itd.) ?? Bo ja sie na tym zupelnie nie znam.

Dzieki :smiley:

(system) #9

Top znaczy dokładnie o jakiej cenie rozmawiamy, bow wiesz jak masz ten monitor wziąśc za 200 zł to jaki najbardziej :wink:. Jeśli chodzi o te twoje standardy to raczej teraz standart to inna rozdzielczość zupełnie, 1280X1024 i szybszy czas reakcji przedewszystki... Oprócz tego ta wielkość... Podaj za ile masz ten monitor to wtedy będzie wszystko wiadomo :D.

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:00

24-bit (16.7M Colors) :x

(Tommekx) #10

Odradzam kupna tego monitora, chyba, że potrzebny ci "antyk"

A jeśli chodzi o parametry to skąd mamy wiedzieć jakie ma, skoro nawet na google nie można nic znaleść o tym monitorze.

(system) #11

Tu coś jest choć fakt, że nie za wiele... Trudno za dużo o tym powiedzieć, ale tak jak już wcześniej mówiłem... Wszystko opłaca sięupić w zależności od ceny tego... podaj kwotę to ci powiemy czy to okazja czy ktoś poprostu chce się antyka pozbyć :wink:.

(Onlybarca) #12

Trafiles w sam srodek . Cena okolo 200 zl :mrgreen:

ps. Tommekx, to jezeli nie ma parametrow, nie mozesz ich znalezc to skad mozesz wiedziec ze to jest "antyk" ???

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:10

W najblizszym czasie, na swieta na pewno sobie zmienie na jakis nowy LCD ale teraz potrzebuje cos zamiast, starego DELL'a CRT który wydaje dziwne odglosy podczas wlaczania :-o

(system) #13

No ja przeglądełm te parametry STĄD i uważam, ze jest to antyk... Hmm ile latek ma monitor ?? No za 200zł możesz go w sumie wziąść. ALe za więcej napewno się nie opłaca. Monitor dość stary więc jak naprawdę chcesz mieć LCD to poczkeja lepiej i kup sobie coś większego i nowszego. To będzie dla ciebie tylko imitacja i jedynym plusem tego monitora jest to, że jest cienki... Pozostałe parametry słabiutkie :d.

(Onlybarca) #14

Ja tam sie nie podniecam tymi standardami które sie zmieniaja praktycznie co miesiac. Na pewno za wiele nie daje ta nowa rozdzielczosc ( czy obraz jest lepszy wedlug was) . Standardy zmienaija sie zbyt czesto i nikt za nimi nie nadaża :frowning:

Za 2 lata beda juz rodzielczosci 10000x4800 a kazdy i tak bedzie mial dalej 1280x1024 !!

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:16

Powiedzcie mi nie od strony parametrów tylko od strony praktycznej. Czy mozna buszowac po necie na takim monitorku bez problemu?? Kolory beda OK? Mozna ogladac zdjecia ???

(system) #15

Stary zmień sobie rozdzielczość z 640X480 ( najpierw ustaw ) a potem sobie ustaw 1280X1024... Widzi różnicę ?? Standartem od jakiś 4 może 5 lat jest 1024X768, większość mniej profesjonalnych stron jest budowanych pod tą rozdzielczość. Wież mi w przeciągu 2 lat aż tyle się nie zmieni :wink:. JEśli jak pisałeś wyżej ma to być monitor na pół roku to wporzo. Twoja decyzja. W jakim jest stanie i czy będziesz mógł sfobodnie oglądać www i zdjęcia... Hmmm na to pytanie odpowiedz sobie sam po obejżeniu sprzętu ponieważ nie wiem w jakim jest stanie po tych 2 latach użytkowania :D. Napewno jest OK tylko nie wiem czy nie będzie gorszy od tego twojego DELLA CRT ?? To zobaczysz w praktyce... Co do martwych pixeli też nie wiem... Zobacz go w praktyce potem decyduj. Jako długoterminowy zakup to odradzam, ale za 200zł i w dodatku na pół roku to możesz kupować :wink:

(Tommekx) #16

onlybarca poczytaj sobie http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t23340.html

(Dod) #17

adrian17 : chyba że wejdzie nowa rewolucyjna technologia... wszystko się może zmienic

onlybarca : Sprawdz czy nie ma badpixeli czyli na monitorzy nie ma swieconcyh plamek (na jeden kolor) jezeli nie ma to wydaje mi sie ze do prac biurowych i www jak najbardziej za ta cene sie nada.