Monitor Acer AL511s - komentujcie :-)

Zastanawiam sie nad kupnem monitora Acer Al511s. Czy ma ktos z Was taki monitor. Warto go kupic?

Z góry dzięki :stuck_out_tongue:

i1528972xl.jpg

Podaj jeszcze dane techniczne tego monitora. :slight_smile:

Nie ma tu za dużo informacji ale zawsze coś - http://monitors.alege.net/Acer-AL511S-1 … nitor.html

Czy myslicie ze oplaca sie kupic taki monitorek? Co sadzicie o jego parametrach?

Dzieki :slight_smile:

Nieopłaca się. Dosyć że 15 to max rozdzielczość to 1024x768 (ja mam taką na 5 letnim CRT) to tylko 24 bity (32 w moim starym). Więc ja bym nie brał.

Fakt, słabiutki i zgadzam się, że

17’ teraz to standart. Zlaeży ile masz kasy na ten monitor. Do 1000zł jeśli dobrze się rozglądniesz to możesz niezłą 19’ kupić w promocji. Np. Siemens Fujitsu w makro za 980zł. Mój znajomy go ma i bardzo sobie go chwali. Ja osobiście bardzo lubię Sony i Philips, ale LG i Belina też są fajne ;). Ale tego co podałeś nie radzę :D. Podaj ile chcesz kasy wydać na monitor to może uda nam się coś innego doradzić :D.

Za tą cene to na pewno nie kupisz nic interesującego. Ten Acer na pewno ma matryce TN lub TFT, czyli słabej jakości czerń i niezbyt dobre kąty.

To nie jest tak. Po prostu mam okazje kupic ten monitor za naprawde bardzo male pieniadze, tylko nie wiem czy to nie jest jakis rupieć :slight_smile:

Potrzebuje przecietny monitor, nie musi byc jakis szalony. Rozmiar, fakt moglby byc wiekszy ale 15 moze byc , gorzej jakby byla 14.

Co myslicie o parametrach tego monitorka ? Czy jest on “standardowy” (kolory, kontrast itd.) ?? Bo ja sie na tym zupelnie nie znam.

Dzieki :smiley:

Top znaczy dokładnie o jakiej cenie rozmawiamy, bow wiesz jak masz ten monitor wziąśc za 200 zł to jaki najbardziej ;). Jeśli chodzi o te twoje standardy to raczej teraz standart to inna rozdzielczość zupełnie, 1280X1024 i szybszy czas reakcji przedewszystki… Oprócz tego ta wielkość… Podaj za ile masz ten monitor to wtedy będzie wszystko wiadomo :D.

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:00

24-bit (16.7M Colors) :x

Odradzam kupna tego monitora, chyba, że potrzebny ci “antyk”

A jeśli chodzi o parametry to skąd mamy wiedzieć jakie ma, skoro nawet na google nie można nic znaleść o tym monitorze.

Tu coś jest choć fakt, że nie za wiele… Trudno za dużo o tym powiedzieć, ale tak jak już wcześniej mówiłem… Wszystko opłaca sięupić w zależności od ceny tego… podaj kwotę to ci powiemy czy to okazja czy ktoś poprostu chce się antyka pozbyć ;).

Trafiles w sam srodek . Cena okolo 200 zl :mrgreen:

ps. Tommekx, to jezeli nie ma parametrow, nie mozesz ich znalezc to skad mozesz wiedziec ze to jest “antyk” ???

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:10

W najblizszym czasie, na swieta na pewno sobie zmienie na jakis nowy LCD ale teraz potrzebuje cos zamiast, starego DELL’a CRT który wydaje dziwne odglosy podczas wlaczania :-o

No ja przeglądełm te parametry STĄD i uważam, ze jest to antyk… Hmm ile latek ma monitor ?? No za 200zł możesz go w sumie wziąść. ALe za więcej napewno się nie opłaca. Monitor dość stary więc jak naprawdę chcesz mieć LCD to poczkeja lepiej i kup sobie coś większego i nowszego. To będzie dla ciebie tylko imitacja i jedynym plusem tego monitora jest to, że jest cienki… Pozostałe parametry słabiutkie :d.

Ja tam sie nie podniecam tymi standardami które sie zmieniaja praktycznie co miesiac. Na pewno za wiele nie daje ta nowa rozdzielczosc ( czy obraz jest lepszy wedlug was) . Standardy zmienaija sie zbyt czesto i nikt za nimi nie nadaża :frowning:

Za 2 lata beda juz rodzielczosci 10000x4800 a kazdy i tak bedzie mial dalej 1280x1024 !!

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 14:16

Powiedzcie mi nie od strony parametrów tylko od strony praktycznej. Czy mozna buszowac po necie na takim monitorku bez problemu?? Kolory beda OK? Mozna ogladac zdjecia ???

Stary zmień sobie rozdzielczość z 640X480 ( najpierw ustaw ) a potem sobie ustaw 1280X1024… Widzi różnicę ?? Standartem od jakiś 4 może 5 lat jest 1024X768, większość mniej profesjonalnych stron jest budowanych pod tą rozdzielczość. Wież mi w przeciągu 2 lat aż tyle się nie zmieni ;). JEśli jak pisałeś wyżej ma to być monitor na pół roku to wporzo. Twoja decyzja. W jakim jest stanie i czy będziesz mógł sfobodnie oglądać www i zdjęcia… Hmmm na to pytanie odpowiedz sobie sam po obejżeniu sprzętu ponieważ nie wiem w jakim jest stanie po tych 2 latach użytkowania :D. Napewno jest OK tylko nie wiem czy nie będzie gorszy od tego twojego DELLA CRT ?? To zobaczysz w praktyce… Co do martwych pixeli też nie wiem… Zobacz go w praktyce potem decyduj. Jako długoterminowy zakup to odradzam, ale za 200zł i w dodatku na pół roku to możesz kupować :wink:

onlybarca poczytaj sobie http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t23340.html

adrian17 : chyba że wejdzie nowa rewolucyjna technologia… wszystko się może zmienic

onlybarca : Sprawdz czy nie ma badpixeli czyli na monitorzy nie ma swieconcyh plamek (na jeden kolor) jezeli nie ma to wydaje mi sie ze do prac biurowych i www jak najbardziej za ta cene sie nada.