Monitor BenQ G2220HD i technologia "Senseye"

Cześc!

Kilka dni temu sprawiłem sobie monitor BenQ G2220HD, w rozdzielczości fullHD.

Monitor ten posiada technologię, która nosi nazwę Senseye+photo.

I tu rodzi się duży problem, który nie daje mi spokoju i możliwości cieszenia się z gry.

Mianowicie, monitor posiada 5 trybów: standard, dynamika, film, zdjęcie, sRGB.

Wszystkie z nich, oprócz standardu, obsługują technologię Senseye, która bardzo, bardzo mocno polepsza jakośc, głębię kolorów. Kolory na standardzie (czyli bez Senseye) wyglądają w porównaniu do tych trybów po prostu blado.

ALE

Gdy włączony jest tryb standard, mam możliwośc edycji ustawień ostrości, natomiast Senseye blokuje taką możliwośc.

Gdy Senseye jest włączony, tracę na ostrości, dlasze elementy są bardziej rozmyte, niż na standardzie.

Zauważyłem też, że w trybach z włączonym Senseye, niektóre przedmioty są bardziej szczegółowe, np. twarze postaci.

W skrócie prezentuje się to tak:

Tryb Senseye włączony= naprawdę świetne, mocne kolory+ większa szczegółowośc niektórych obiektów.

Tryb Senseye wyłączony= blade w porównaniu do Senseye kolory, lepsza ostrośc, dalsze obiekty z wyraźnie zarysowanymi konturami, nierozmyte.

Chciałbym się Was poradzic, co mogę w takiej sytuacji zrobic, jakie jest najlepsze wyjście… Bo to normalnie nie daje mi spokojnie pograc, ciągle tylko przełączam między jednym, a drugim i porównuję, masakra. Wczoraj przyszedł do mnie BF: BC2 i nawet sobie porządnie nie pograłem, właśnie przez ten zabójczy dylemat. Jakieś porady, wskazówki?

Wiadomo, monitora używam wyłącznie do gier.

Jeżeli czegoś nie zrozumieliście, co jest bardzo możliwe, bo wiadomośc jest chaotyczna, to proszę pytajcie, na pewno odpowiem.

Z góry bardzo wszystkim dziękuję. Dodam, że gram na Xboxie 360, więc ustawienia z poziomu konsoli odpada.

@offtop

A dałbyś zdjęcia z włączonym i wyłączonym senseye? Chętnie bym zobaczył co w trawie piszczy.

Oczywiście, mogę, ale wątpię, że zobaczysz różnicę w ostrości, jedynie w kolorach. Ze względu na słaby aparat, choc postaram się, aby było to widoczne.