Monitor BenQ G922HDAL LED


(Nani17ds) #1

Witam.

Poszukuję taniego, ledowego monitora. Natknąłem się na model marki BenQ G922HDAL LED w przystępnej cenie.

Jak go oceniacie? Proszę o odpowiedzi.

Oto on:

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... tAodW1EX1A

http://img.bazarek.pl/140409/10911/8066 ... af06d5.jpg


(Xparanienormalnyx) #2

Niska rozdzielczość.

Długi czas reakcji.

Stara badziewna matryca TN.

Brak wejść cyfrowych, tylko analogowe VGA.

Czyli generalnie chłam, co z tego, że podświetlenie LEDowe.


(sadaj72) #3

Jeżeli nie potrzebujesz w miarę dokładnego odwzorowania kolorów, to może być w sumie jak każdy inny ekran w podobnej cenie.

Czegoś z matrycą inną niż tn nie da się kupić w cenie do 400zł, chyba że jakieś używane modele z va.

To że żywotność led znacznie przekracza żywotność świetlówek, które lubią padać w tanich monitorach, koszt wymiany niewielki, ale jednak.


(witek-pl) #4

Paranienormalny, nie wiem czy badziew czy chłam bo mam identycznego (jedyna różnica to że mój ma wyjście DVI, model G922HDl). Jak nie potrzebujesz wysokich rozdzielczości to te 1366x768 w zupełności wystarcza. Jakość wykonania nie najgorsza choć u mnie wypadł przycisk PowerON :slight_smile: , po kupnie oczywiście przeszukaj dokładnie czy masz zdrowe piksele, bo pierwszy model który zamówiłem miał jednego zawieszonego piksela (niestety na środku więc mi przeszkadzał), w drugim mam dziwnie jaśniejszą plamkę (tak pół centymetra na pół) którą widać przy pewnym poziomie szarości ale rzadko więc olałem chwilowo sprawę. Za tą cenę jak trafisz na wolny od wad to nie ma się co szczypać, monitor jest OK, obraz jest równomiernie podświetlony, pomimo "wysokiego" czasu reakcji nie ma widocznego smużenia, jedynie trzeba ustawić niższą jasność niż jest w profilach monitora bo daje za bardzo po oczach.


(Xparanienormalnyx) #5

Z tego co napisałeś wynika jednoznacznie, że chłam bezapelacyjny, zwłaszcza, że dwa egzemplarze dostałeś uszkodzone :wink:


(Nani17ds) #6

witek-pl

Czyli lepszy ten ? http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... from=ceneo

Możesz mi wytłumaczyć, co daje to dodatkowe wyjście DVI? :slight_smile:

-- Dodane 04.01.2012 (Śr) 13:59 --

a co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/panoramiczny-monitor- ... 60972.html

-- Dodane 04.01.2012 (Śr) 14:00 --

albo ten

http://allegro.pl/energooszczedny-monit ... 65605.html


(Rovou5hou) #7

Żywotność świetlówek to akurat chyba najmniejszy problem w sprzęcie tej klasy. Tam może w każdej chwili paść niemal wszystko, w tym podzespoły dużo droższe w wymianie od wspomnianych lamp CCFL. Na miejscu pytającego nie brałbym tego pod uwagę jako decydujące kryterium wyboru i patrzył raczej na długość oraz warunki gwarancji.

Faktycznie, jakość "wzorcowa" :wink:

Pojedynczego piksela nie ma się co czepiać, w końcu to nie matryca klasy pierwszej. Inna sprawa, że ze względu na modernizację procesu technologicznego coraz mniej takich wad się trafia na codzień. Osobom wrażliwym polecam matryce *VA i IPS. Też miewają walnięte (sub)piksele, ale ze względu na budowę są one znacznie mniej widoczne niż w TN i przez to na ogół nieuciążliwe.

Co do ww plamki, sądząc po opisie to najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne matrycy.


(witek-pl) #8

Teoretycznie lepszą jakość obrazu. Ale trzeba mieć dobry wzrok :wink:

Kolego sporo droższego sprzętu widziałem jak wracał po dwa razy, czysty przypadek/pech. Zresztą wiem w jakich warunkach sprzęt jest przeładowywany/transportowany więc obok wad poprodukcyjnych trzeba doliczyć uszkodzenia.

Jasne, nie spodziewałem się cudów po kasie jaką za niego dałem, zwłaszcza że podobnej klasy były o 100 droższe. Dla mnie liczył się tylko panel a ten spełnia moje oczekiwania, bo służy mi do "pracy". Do grania mam "panel" 50 cali, czyli nieco większy.

Jak taki piksel jest na boku to jasne mozna olać ale jak jest niemal w centralnym miejscu matrycy to uwierz że jest się czego czepiać. W sprawie plamki olewam bo w 99% niewidoczne a irytuje znacznie mniej niż padnięte piksele.