Monitor Benq GW2320 problem z matrycą czy jej wada


(mateusos) #1

Witam , ok miesiąca temu zakupiłem na ( Allegro ) monitor Benq GW2320 ,i zauważyłem od paru dni coś takiego na matrycy :

 

Screen

 

co jest nie tak z tą matrycą ?

 

czy taki " defekt " obejmuje gwarancja ?

 

 

 

z góry dziękuje ,

 

 

 

pozdrawiam . 


(Montarowiec) #2

a jak zmienisz np. jasność dalej tak samo? 

albo jak lekko naciśniesz ten monitor w miejsce “defekt’u”


(mateusos) #3

Witam, żadne " zabiegi " nie pomagają ,jeżeli mówiąc o docisku matrycy ,to raczej odpada bo " defekt " jest na całej powierzchni matrycy czyli rozmyte plamy ,

a przy krawędziach całej ramki  bardziej znaczne te rozmycia przypominające " chmurki "

 

 

 

 

pozdrawiam . 


(scripter1) #4

Być może to strzał ale ja po zakupie TV Led (nowego Samsunga prosto ze sklepu ale to nie istotnie) zauważyłem wyblakłe rozmycia widoczne głównie na ciemnym i czarnym tle (przypominające to co pokazałeś na fotce) na całej powierzchni ekranu, już rozważałem możliwość reklamacji/gwarancji gdy przypadkiem przecierając szmatką ekran zauważyłem że w miejscu gdzie lekko naciskałem przecierając rozmycie zniknęło.

Idąc dalej tym tropem przetarłem cała powierzchnię lekko przyciskając ekran i teraz ma czysty, ostry obraz na całej powierzchni.

 

Spróbuj czy taki zabieg coś da.

Twój monitor prawdopodobnie ma podświetlanie krawędziowe więc na krawędziach obraz może być trochę jaśniejszy.


(Longhorn2009) #5

To zjawisko cloudingu https://www.google.pl/search?q=clouding+monitor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=itK6U_23H9DG7AaatoG4CQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=981#q=clouding+&tbm=isch często występuje w nowych typach monitorów czy telewizorów. Raczej na gw w tym przypadku bym nie liczył, zapewne producent powie że to cecha tego monitora, nie wada.


(mateusos) #6

firma BenQ bez problemu wymieniła monitor na nowy egzemplarz ,

 

 

pozdrawiam .