Monitor Benq GW2320 problem z matrycą czy jej wada

Witam , ok miesiąca temu zakupiłem na ( Allegro ) monitor Benq GW2320 ,i zauważyłem od paru dni coś takiego na matrycy :

 

Screen

 

co jest nie tak z tą matrycą ?

 

czy taki " defekt " obejmuje gwarancja ?

 

 

 

z góry dziękuje ,

 

 

 

pozdrawiam . 

a jak zmienisz np. jasność dalej tak samo? 

albo jak lekko naciśniesz ten monitor w miejsce “defekt’u”

Witam, żadne " zabiegi " nie pomagają ,jeżeli mówiąc o docisku matrycy ,to raczej odpada bo " defekt " jest na całej powierzchni matrycy czyli rozmyte plamy ,

a przy krawędziach całej ramki  bardziej znaczne te rozmycia przypominające " chmurki "

 

 

 

 

pozdrawiam . 

Być może to strzał ale ja po zakupie TV Led (nowego Samsunga prosto ze sklepu ale to nie istotnie) zauważyłem wyblakłe rozmycia widoczne głównie na ciemnym i czarnym tle (przypominające to co pokazałeś na fotce) na całej powierzchni ekranu, już rozważałem możliwość reklamacji/gwarancji gdy przypadkiem przecierając szmatką ekran zauważyłem że w miejscu gdzie lekko naciskałem przecierając rozmycie zniknęło.

Idąc dalej tym tropem przetarłem cała powierzchnię lekko przyciskając ekran i teraz ma czysty, ostry obraz na całej powierzchni.

 

Spróbuj czy taki zabieg coś da.

Twój monitor prawdopodobnie ma podświetlanie krawędziowe więc na krawędziach obraz może być trochę jaśniejszy.

To zjawisko cloudingu https://www.google.pl/search?q=clouding+monitor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=itK6U_23H9DG7AaatoG4CQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=981#q=clouding+&tbm=isch często występuje w nowych typach monitorów czy telewizorów. Raczej na gw w tym przypadku bym nie liczył, zapewne producent powie że to cecha tego monitora, nie wada.

firma BenQ bez problemu wymieniła monitor na nowy egzemplarz ,

 

 

pozdrawiam .