Monitor BENQ - niekontrolowana aktywność przycisków

Posiadam całkiem stary monitor BENQ T705 LCD podłączony do laptopa no i problem jak w temacie. Na początku była niekontrolowana aktywność przycisku Enter, gdyż co jakiś czas (kilka, kilkanaście sekund) pojawiała się informacja “Auto Adjusting…” która pojawia się po 2x nawiśnięciu przycisku enter. Teraz robi się podobna sytuacja z przyciskiem Power. Sterowników na Windows 7 nie mogę znaleźć, problem dokładnie z takimi samymi objawami ukazuje się na Linuksie. Rozkręcałem monitor i wszystko wyglądało na nienaruszone, kondensatory jak nowe, jednak nie mam na stanie żadnego multimetru aby sprawdzić czy doszło do przebicia jakiegoś itp. Może jest jakaś możliwość reinstalacji biosu monitora o ile on taki posiada, tak jak kiedyś robiłem to z napędem DVD, albo jakiś inny sposób na pozbycie się tego problemu. W każdym razie proszę o pomoc, jeżeli ktoś umie temu zaradzić.

Hej,

Generalnie wskazuje to na problem sprzętowy z monitorem. Objawy, o których piszesz, nie wynikają ani ze sterowników, ani z połączenia z komputerem czy posiadanego systemu operacyjnego. Bardzo prawdopodobne, że na przyciskach jest jakieś przebicie bądź luz. Dlatego po rozebraniu monitora - a pisałeś, że już to robiłeś - warto wyczyścić styki przycisków i sprawdzić, czy nie ma w nich luzów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Udało mi się naprawić. Jak napisał @Dimatheus była to wina styków. Jakby kogoś to interesowało, zamiast wymieniać przyciski które wyglądały na nienaruszone (poza tym nie maiłem lutownicy żeby je wlutować) powypinałem piny przy wtyczce do płyty głównej. Zostawiłem tylko te od diody i chyba od ziemi, bo lut był połączony galwanicznie z warstwą przewodzącą dookoła ścieżek. Pin od powera przełączyłem do innego przycisku ze sprawnym stykiem. Odłączenie tylko pinu od przycisku Enter nie załatwiało sprawy auto adjusting dla tego nie mam żadnej funkcji oprócz powera i sygnalizacji działania w postaci świecenia diody. I tak tych funkcji prawie nigdy nie używałem :slight_smile:

temat zamknięty

Hej,

A no to udało się trafić w źródło. :smiley:

Generalnie najważniejsze, by uzyskać poprawny efekt końcowy. :slight_smile:

Tak, to raczej na pewno uziemienie.

Pozdrawiam,

Dimatheus