Monitor czy telewizor - 19"


(E Chomik) #1

Mam dość duży dylemat. Chciałbym wymieć już swój leciwy monitor na coś nowszego i lepszego. Moją uwagę przyciąga telewizor http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... 650T6WXXH#, jednakże jednak to TV. Powiedzcie mi, czy telewizor dobrze się sprawdza w roli monitora od komputera ? To co przemawia dodatkowo za nim to HDMI, ponieważ zamierzam go podłączyć do odwarza blu-ray, a do monitora musiałbym kupić przejsciówkę DVI - HDMI. Dodatkowo wygląd jest "sympatyczniejszy" niż "normalnego" monitora/

Porównuję go do monitora http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... MYKEBQ/EDC. Tylko firma samsung.

Głównie chodzi mi o to, czy jest jakaś duża różnica w wyświetlaniu obrazu pomiędzy TV a standardowym monitorem LCD, jak wygląda przeglądanie sieci www, gdy itd. Niestety nie mam jak tego porównać, tak więc proszę o poradę.


(system) #2

Ja mam LCD Sony przejściówkę dostałem razem z monitorem . Co do telewizora zakup wychodzi taniej jak sam monitor zwłaszcza przy większych rozmiarach. Jednak z firmą którą wymieniłeś mam bardzo złe doświadczenia ( sprzęt może i wygląda ładnie ale jak dla mnie to straszna lipa jakościowa :? ) Wszystko co miałem tej firmy bardzo szybko padało przykłady:

dysk 18 mcy

laptop nowy 4 mcy

napęd 13 mcy

radiomagnetofon 24 mcy

i jeszcze parę innych :frowning: .


(E Chomik) #3

No dzięki, ale ja właśnie mam dobre doświadczenia z tą firmą - obecny mój samsung (monitor) jak i dysk są w dobre formie, pomimo dużego użytkowania. Jednak nad Sony się zastanowię, np. http://www.sony.pl/product/t15-l-series ... nicalSpecs w końcu mam tej firmy odtw. blu-ray.