Monitor Dell E173FP - Rozmazany obrac w grze

Witam wszystkich serdecznie, dzisiaj od szwagra dostałem monitor LCD firmy Dell E173FP , wcześniej miałem monitor jak kto się mówi z “du*ą” i z tym LCD mam pewien problem, otóż jak wchodzę do gry Counter-Strike 1.6 żeby sobie pograć w necie mam jakiś dziwny rozmyty obraz, wchodzę w ulubione serwery i jakoś dziwnie jakby tak trochę rozmyte było, podczas gry też to mam, nie wiem - może jestem przyzwyczajony do starego monitora ??, bo miałem go od wielu lat, jak się nie mylę to od ~7 lat. Jak ktoś do mnie przyszedł, to pytał się mnie czy mnie oczy nie bolą od tego monitora, ja mówiłem, że nie, a kolegom normalnie jakoś oczy bolały, może to przez te moje przyzwyczajenie mam ten problem z rozmyciem w grze ??. Pulpit całkiem ładnie wygląda tak samo jak i przeglądarka www, tylko ta gra ;/. Szwagier wczoraj podpinał monitor do laptopa i wszystko było OK, mówił, że u niego wszystko chodzi ładnie.

Bardzo proszę może wiecie o co chodzi ??, trochę jest to denerwujące bo to w tej grze aż troszkę słabo widać obraz, chciałem zrobić screena, ale próbowałem i jak wklejałem do painta, to obraz w porównaniu co widać w grze jest rewelacyjny - czysty, nie ma porównania.

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.

Przyczyna zapewne jest bardzo słaby czas reakcji tego monitora ( 16ms ), nic z tym nie zrobisz.

a w poprzedniejszym monitorze samtron 76df można sprawdzić czas reakcji ??, bo ja się tam nigdzie nie dopatrzyłem

Ten samtron jak sam pisales byl monitorem CRT/z d***/ kineskopowy. Tam zasada dzialania opiera sie w duzym uproszczeniu na lampie ktora swieci w twoim kierunku przez specjalna siatke z otworami sprawiajac ze widzisz pojedyncze kropki skladajace sie w obraz. W monitorze LCD/ plaskim nie masz lampy tylko ekran to plaska struktura skladajaca sie z swiecacych kropek. Czas reakcji to okres czasu miedzy zapaleniem sie wygaszonego piksela do bialosci i jego ponownego wygaszenia(dlatego nie ma takiego parametru jak czas reakcji dla ekranow z d***). Im jest dluzszy tym gorzej i podczas pracy z takim ekranem jest widoczny efekt zwany smuzeniem(ty to postrzegasz jako rozmazanie). Tak jak napisal Dawidos twoj ekran ma az 16 ms co jest wynikiem bardzo slabym biorac pod uwage fakt ze nowoczesne LCD maja ok. 2-4 ms czasu reakcji.

PS.Dlatego zamiast kupowac chlamowate LCD lepiej kupic, nawet uzywany, CRT powiedzmy 17" z 100Hz odswiezania;p

już naprawiłem problem, trzeba było przywrócić ustawienia fabryczne bo było coś namieszane :mrgreen: