Monitor dell u2515h i lenovo y580

(Dawid5714) #1

Witam wszystkich. Problem może wydawać się dość oklepany jednak przejrzałem już setki postów z tej i innych stron internetowych a rozwiązania brak. Otóż niedawno zakupiłem monitor della który skusił mnie głównie swoją rozdzielczością ( 2560 x 1440), jednak pojawił się dość nieoczekiwany problem: rozdzielczość. Nie wiem czemu ale ale po podłączeniu przez kabel hdmi ( monitor nie ma wyjścia VGA) maksymalną rozdzielczością jaką mogę wybrać jest 2048 x 1152. Z tego co sprawdzałem przed zakupem katra graficzna ( gtx 660 m) bez problemu może obsłużyć wyższą rozdzielczość jednak nie ma możliwości wybrania wyższej niż wcześniej wspomniane 2048. Zapewne to wina tego badziewia które intel pcha wszędzie gdzie tylko się da. Próbowałem już nawet wyłączyć ją z poziomu menadżera urządzeń, ale po tym nie mam możliwości dostania się ani do panelu sterowania nvidii a zmiana rozdzielczości w panelu sterowania jest zablokowana. Próbowałem dostać się do biosu, ale i to zakończyło się porażką. Po zmianie grafiki jedyne co mogłem zrobić po włączeniu komputera to uruchomić go ponownie. Brak jakiejkolwiek reakcji na dostanie się do menu i panelu sterowania n vidii. Jeśli chodzi o kabel hdmi to z pewnością obsługuje wyższe rozdzielczości. Wcześniej miałem podpiętego lapka do tv 32 cale i hasało wszystko bez problemu, z tym że w 1920 x 1080.  Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? Poza wymianą monitora oczywiście.