Monitor do 22"

Witam :slight_smile:

Chce kupić nowy monitor do 22 cali :slight_smile: Powinien sie obracać, ale czy warto? Bawię sie photoshopem i nie wiem czy będzie to jakoś bardziej potrzebne :slight_smile:

Mam na to 1000zł(ewentualnie trochę więcej) :slight_smile: Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/825927

Nie wiem czy jest dobry ale wygląda na Ciekawa ofertę.

chodzi ci o pivot?

Tak jest :slight_smile: I raczej coś firmowego i sprawdzonego :wink:

ogólnie ok… jak chcesz pivot i 22 cale to nic lepszego nie znajdziesz… (chodzi mi o matrycę PVA)

ten co podał sk91 , nie jest firmowy? właśnie iiYama robi najlepsze monitory TN (jeszcze nie widziałem od nich czegoś z PVA :wink: )

bierz tą iiYama-ę ale jeszcze poczekaj na opinię innych forumowiczów…

Dzięki za pomoc ale dalej czekam na opinie innych :slight_smile: Szczególnie co do tej iiYamy :smiley:

jak photoshop to na pewno nie LCD tylko CRT na kineskopach Diamondtron lub Trinitron do zdobycia chyba tylko na allegro. Więc pewnie nie będziesz chciał, więc zostaje LCD. Za 1000 zł i 22 cale to dostaniesz tylko monitor na matrycy TN, chyba że wyrwiesz jakąś sztukę uszkodzona sztukę na lepszej matrycy. ZA 1000

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,47933/

ma 2 potencjalne wady: 1 nie DVI co może ale musi oznaczać niższej jakości obrazu i szyba czyli wszystko się w monitorze odbija ale dzięki temu są ładniejsze kolory.

ten http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

monitor właściwie bez wad tylko musiałbyś do niego dołożyć i ten Ci najbardziej polecam, skoro bawisz się grafiką.

najnowsze monitory PVA są lepsze… ale i droższe…

skoro ma wady to po co polecasz? :x

ten może być ale ma 21 cali… i wychodzi znacznie poza budżet… i podobno gateway-e są dość awaryjne (nie mówię każdy ale zdarzają się dość częste przypadki…)

najlepiej wyjdzie ten iiYama :wink:

nie wykracza poza budżet, jest bardzo dobry i firmowy :wink:

i ma na uszkodzonej matrycy (tj. smugi i zadrapania lub bad pixele) pracować na photoshopie?

IMO rozwiązanie bez sensu… jak mu zależy na obrazie to niech weźmie coś nowego a nie używkę uszkodzoną :wink:

Niech weźmie tego co ja poleciłem, iiYama to dobra firma. Cena też może być.

Martwi mnie tylko czas reakcji, 2ms prawdziwe czy tylko na papierze?

Żaden monitor na który podaje producent czas reakcji 2ms takiego nie ma, to są chwyty reklamowe czyli czysta fikcja, rzeczywisty wychodzi w granicach 5- 6ms

klopas

najnowsze monitory PVA są lepsze… ale i droższe…

:shock: nie ośmieszaj się żaden monitor LCD w normalnej cenie nie dorówna jakością obrazu monitorowi CRT opartemu na kineskopie które wcześniej wymieniłem, widać że masz blade pojęcie o tym. Zapytaj się grafika komputerowego. Miałem okazję porównać 24 calową wersję tego Gateway-a z moim monitorem IIyama opartemu na kineskopie Diamondtron.

skoro ma wady to po co polecasz?

Oprócz marnej wiedzy, wykazujesz się również brakiem rozumienia czytanego tekstu. Napisałem 2 POTENCJALNE wady czyli one mogą ale nie muszą wystąpić. Jeśli chodzi o brak DVI to zdaje się nie mieć większego wpływu na jakość wyświetlanego obrazu gdyż mimo braku DVI wielu ludzi sobie tę jakość chwali. Jeżeli chodzi o szybę to i tak trzeba przejść się do sklepu i zobaczyć czy za cenę żywszych, intensywniejszych kolorów jest się w stanie przełknąć przeglądanie się w monitorze - odpowiednie ustawienie względem światła może to w pewnym stopniu zminimalizować.

ten może być ale ma 21 cali… i wychodzi znacznie poza budżet… i podobno gateway-e są dość awaryjne (nie mówię każdy ale zdarzają się dość częste przypadki…)

21 a 22 cale to żadna różnica przyznasz to sam. Powiedziałem że droższe, ale moim zdaniem opłaca się jeżeli chłopak bawi się grafiką ze względu na lepszą jakość obrazu. Nie wiem skąd słyszałeś o większej awaryjności Gateway-ów no ale może dowiesz się z tego wątku

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226900&st=90

i ma na uszkodzonej matrycy (tj. smugi i zadrapania lub bad pixele) pracować na photoshopie?

IMO rozwiązanie bez sensu… jak mu zależy na obrazie to niech weźmie coś nowego a nie używkę uszkodzoną

Tu już mnie klopas kompletnie rozbroiłeś. Kto mówi że na uszkodzonej matrycy, co za idiota radziłby mu kupować monitor z walniętymi pikselami skoro będzie zajmował się grafiką. Pisząc uszkodzone monitory miałem na myśli np. takie z rysą na obudowie. Za cenę 100 czy więcej złotych byłbym w stanie przełknąć drobną wadę nie mającą wpływu na jakość obrazu.

A jakie to ma znaczenie dla kogoś, kto będzie zajmował się grafiką?

Przy grafice nie . Ale taki czas reakcji wystarczy do gier i filmów (nie będzie smużenia)

Chciałem się tylko dowiedzieć czy to prawdziwe 2ms. Przecież nie będę zakładać nowego tematu żeby zadać jedno, krótkie pytanie :stuck_out_tongue:

Z tego co kojarzę, to te wartości podawane w ms to czas jaki potrzebuje piksel na zmianę koloru z czarnego na biały i znowu na czarny i to co podają to jest raczej prawda. Ale trzeba pamiętać że pikselowi najdłużej wcale nie zajmuje zamiana między tymi właśnie kolorami, i tak czas ten może się wydłużyć przy zmianie niebieski-zielony-niebieski. Dodatkowo słyszałem coś o podrasowywaniu właśnie konkretnie tych przejść czarny-biały-czarny by ładniej w specyfikacji wyglądało.

Jeżeli czas reakcji wynosi 2 ms to na 99.99% jest to czas potrzebny do przejścia w kolor szary i z powrotem a nie czarny i dlatego taki czas jest rewelacyjnie krótki. Nie wiem ile można powtarzać że czasy reakcji podawane przez producentów są wytworem speców nie marketingowców nie inżynierów. Z reguły matryce TN są szybsze (szybsze czasy reakcji od innych typów matryc.

Czyli jak uważasz jaki może być faktyczny czas reakcji tego monitora :?:

Jest jakiś Monitor promowany przez grę widzmin który ma czas reakcji 2ms a smużył jak to możliwe? Po testach okazało się że ma 12ms.

Uściślenie, przejście w kolor szary ale z jakiego koloru?

z białego bodajże.

Ja również dołożę się do tego tematu.

Poszukuje monitora 20" - 22" do gier i oglądania filmów do 1300 zł i ze złączem DVI i najlepiej żeby NIE miał wbudowanych głośników. Myślałem o jakimś Samsung-u albo o Philips-ie.