Monitor do 500zl

Chce kupić monitor LCD 17cali za około 500 zł. Znalazłem taki

http://www.allegro.pl/item228852302_17_lcd_gateway_nowy_raty_od_mc_master_lodz.html

, co o nim sądzicie lub jaki byście proponowali.

Takie monitory to wyrzucanie kasy w błoto

Dobre 17 są od 900zł

Lepiej kup porządny monitor CRT

Korzystająć z tematu: Czy monitory Dell’a są dobre ?

Ja w Saturnie we Wrocławiu zauważyłem dzisiaj całkiem ciekawą 17-stke NEC’a za 499 zł i powiem że obraz praktycznie nie różnił się od 100 zł-150 zł droższych .A crt już dzisiaj się nie oplaca bo za 100 -150 zł kupi sie 2-3 letni Crt który podziala juz tylko z 2 lata.

Tak samo, jak nie opłaca się brać LCD za 500zł.

Nie powiedziałbym że to takie bez sensu, monitor bierze mniej prądu, zajmuje dużo mniej miejsca na biurku no i byłby na gwarancji, a czepianie się matrycy tn jest bez sensu, może ma mniejsze katy widzenia (tak naprawde to tylko wertykalny ma gorszy) i odwozrowanie barw (ale tn też ma odwzorowanie barw i jeśli porównacie tn’y sprzed 5 lat, do aktualnych to dopiero zobaczycie różnice (dawniej obraz był żółty, teraz jest kolorowy), mva, pva i s-ips robią zdecydowanie mniejszą różnicę jeśli mam być obiektywny.

Mariosti* ja tez mam monitor LCD (LG L1919S) i mi sie dobrze z niego widzi :] siedze przed monitorem, nie po skosie i przynajmniej nikt mi z lewej lub prawej obrazu nie podglądnie a gdybym nie mial LCD nie odczulbym zakupu nowego komputera no i tej przestrzeni

Z prawej i z lewej u mnie akurat w każdym z 3 monitorów tn doskonale widać co się dzieje na monitorze, ale z dołu patrząc ciemnieje, co jest denerwujące jeśli chcesz film obejrzeć i usiaść niżej na kanapie 1-2metry od monitora :slight_smile: Ale wystarczy pochylić monitory i tyle. A czasy reakcji w moim 1730p są rewelacyjne i w fpp sięładnie gra i filmy ładnie wyglądają, f engine daje rade.

A ja za niecałe 8 stówek kupiłem LG L196WTQ-SF (KLIK) i jestem wniebowzięty. Matryca niby TN, ale katy całkiem przyzwoite, niesamowity czas reakcji, super kontrast a czarny jest prawie czarny :slight_smile: . Ogólnie po przejściu z CRT Philipsa - LG L196WTQ-SF to cudo :stuck_out_tongue: