Monitor do komputera

(Skalniakrr) #1

Cześć wszystkim.

Mam dla was Panowie takie małe pytanie ponieważ chce mojemu synowi kupić monitor do komputera i gdzieś mi się o uszy obiło, że jest możliwość kupienia monitora w którym od razu będzie można oglądać TV.

W marcu u nas będzie wyłączenie telewizji analogowej i przejście na tą telewizje cyfrową także moje pytanie jest takie czy jest możliwość oglądania w monitorze od komputera tej telewizji cyfrowej?

Jeśli tak to co ten ekran powinien posiadać?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

(Frog) #2

Wbudowany tuner DVB-T.

Nie łącz dwóch problemów w jednym wątku.

W sprawie karty graficznej załóż oddzielny temat.

(Xemidra) #3

Ja bym proponował kupić po prostu monitor z wejściem HDMI ponieważ bardzo dużo osób posiada telewizję od operatora np: Cyfra+, Multimedia Polska czy UPS a oni wymagają obecności ich osobnego dekodera do każdego telewizora. Więc możesz nawet nie użyć tego wbudowanego a będziesz musiał za niego zapłacić.

Ja również chciałem kupić monitor z dekoderem ale okazało się, że i tak będę potrzebował drugiego dekodera od operatora więc to mijało się z celem a oszczędziłem na kupnie monitora.

(Frog) #4

Wnioskuję z tego zdania, że skalniak1905 , ma na myśli przejście na naziemną telewizję cyfrową.

Wówczas przyda mu się wbudowany tuner DVB-T. W innym przypadku może skorzystać z drugiego rozwiązania.

(Xemidra) #5

Faktycznie, niedoczytałem, mój błąd.

W tym przypadku możesz kupować monitor z dekoderem.

(-Puma-) #6

Mam monitor LG i przyznam że bardzo dobrze się sprawdza jako monitor i TV. Już pewnie nie produkują tego modelu ale są nowsze.

monitory LG z tunerem TV

(Skalniakrr) #7

Dzieki panowie za cenne uwagi :slight_smile:

Poszperałem troszkę w necie i znalazłem coś takiego :

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... bhtml#opis

Myślicie, że to jest dobry monitor? Pokój jest dość mały więc nie trzeba kosmicznej wielkości :slight_smile:

(Frog) #8

Chyba rozglądał bym się już za czymś z 3D.

Pierwszy przykład z brzegu:

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... d-pz.bhtml

(Xemidra) #9

Może zacznij od podania budżetu.

(-Puma-) #10

Monitor 3D? Nie przesadzasz trochę :wink:

Osobiście bym szukał monitora z wejściem DVI, tylko stare karty graficzne mają D-Sub a te nowsze nie koniecznie mają już HDMI.

Zobacz jakie wyjście jest w karcie graficznej żeby potem nie szukać przejściówek :wink: