Monitor do olgądania meczów (IPS czy TN)

Przede wszystkim komputer służy mi do pracy, jednak kilka razy w tygodniu oglądam mecze piłkarskie poprzez streaming.

Do tej pory mecze oglądałem na monitorze Dell 1908fpb i przyznam, że oglądało się je przyjemnie. Ale nadszedł czas na zmianę - celuję w 24 cale.

Muszę przyznać, że ciężko jest cokolwiek wybrać, ale w całym ogormie sprzętu zdecydowałem się na Dell U2412M.

Mam pytanie do osób, które miały styczność z tym monitorem - czy opłąca się wziąć go do tego celu? Myślałem, że tak, ale wyczytałem dziś recencję na gadżetomanii czy czymś podobnym, że w przypadku dynamicznych akcji (a takowe występują w rozgrywkach piłki nożnej) monitor ewidentnie sobie nie radzi i widoczne są smużenia. Jak to z tym w końcu jest?

Nie chciałbym kupować kolejnego monitora z matrycą TN, ale obawiam się, że może stać się to koniecznością, ponieważ nie planuję wydać na zakup więcej niż 1000zł…

Niestety w bliskiej okolicy nie ma sklepu, w którym mógłbym naocznie zbadać ten model.

Niedawno była dyskusja o monitorach tego typu monitor-dla-gracza-t507967.html?hilit=monitor co prawda chodziło o monitor dla gracza ale zastosowanie podobne, padła tam nazwa EIZO FORIS FS2333, jest to monitor przeznaczony stricte do gier właściciel zarzeka się, że nie ma smużenia i kilka innych wad właściwych dla IPS nie jest tak widoczne jak winnych modelach. Co do tego Della to jednak na Twoim miejscu wolał bym go zobaczyć przed zakupem jedna osoba powie Ci, że smużenie widać a pięć innych, że nie, i tak się nie dowiesz :slight_smile: Dobry IPS byłby lepszy ze względu na lepsze kąty widzenia no i kolory.