Monitor gaśnie po jakimś czasie

Witam

Od paru dni zauważyłem dziwną rzecz która dzieje się z moim PC a mianowicie gdy gram, odpalę coś na YT nagle wszystko się zawiesza gaśnie monitor a po chwili muzyka itp. leci dalej i nie wiem czy to spowodowane karta graficzna czy monitorem.

mefpef , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Podaj dokładną konfiguracje sprzętową,włącznie z zasilaczem.

Jaką masz kartę graficzną i pozostałe podzespoły?

Na początek spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej.

karta graf to radeon x1300

procek pentium iv 3,0ghz

plyta glowna asusa p4vm890

zasilacz tracera

dysk twardy wd800

sterownikow sie nie da przeinstalowac bo w trakcie wlasnie gasnie monitor

Ile W?

400

Zasilacz nie jest za dobry,nie ma się co oszukiwać,próbowałeś robić reinstall systemu?,może tez to być wina karty graficznej.

Tak probowalem robic reinstall systemu lecz zaraz na poczatku przy sprawdzaniu konfiguracji sprzetowej komputer sie resetuje i odpala normalnie nie wiem dlaczego

Odkurz komputer w środku. Wyciągnij kartę graficzną i przeczyść jej styki oraz gniazdo na płycie głównej (najlepiej alkoholem izopropylowym).

Jeśli sterowniki dalej nie będą chciały się instalować, spróbuj użyć sterowników Omega.

Masz możliwość podłączenia innego zasilacza, np. od kolegi?

Karte oczyscilem, ok sprobuje z tymi sterownikami omega. niestety nie za bardzo mam gdzie sprawdzic zasilacz :confused: a ten alkohol gdzie mozna dostac ?:slight_smile:

ps teraz wlasnie reinstaluje system bo udało sie odpalic formatowanie jak zainstaluje od nowa to sprobuje wgrac oryginalne stery jak nie zadziala to te omega

niestety nie da sie sformatowac go do konca zawiesza sie mysle ze najlepszy czas zmienic sprzet bo ten juz ma 6 lat :wink: dzieki wszystkim za pomoc

temat do zamkniecia