Monitor i brak zalecanej rozdzielczości

Witam,

posiadam monitor Philips LCD WIDE 226V4LSB 21.5", który powinien pracować bez problemu w rozdzielczości 1920x1080. Niestety w systemie największą rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1600x1200 i odświeżanie 60Hz.

Z płyty od monitora zainstalowałem jakiś SmartControl ale tam nic się nie da zrobić, a na płycie w folderze driver są trzy pliki, których nie da się lub nie umiem zainstalować.

Może ktoś wie jak to zmienić?

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, znajdziesz je na stronie producenta. :wink:

Zaktualizowałem i znalazłem w AMD Catalyst opcje takie :slight_smile: Musiałem wyłączyć jakieś EDID. Ustawiłem inną rozdzielczość i potem w systemie.

A czy jest jakaś różnica w odświeżaniu jak np zmienię z 60 na 75? Ogólnie nie wiem jaką ma mój monitor w standardzie.

Twój monitor zapewne obsługuje 60 i 75 Hz. I zazwyczaj wybiera się najwyższą wartość

W przypadku LCD częstotliwość odświeżania w zasadzie nie ma znaczenia.

OK. dzięki za informacje :slight_smile:

Ma, choć nie chodzi tu o uciążliwe migotanie jak w CRT, ale o ilość klatek obrazu wyświetlanych na sekundę, jak wiemy im więcej tym płynniejszy jest obraz :wink:

Tyle, że i tak nie idzie tego zauważyć.