Monitor i brak zalecanej rozdzielczości

(natus08) #1

Witam,

posiadam monitor Philips LCD WIDE 226V4LSB 21.5", który powinien pracować bez problemu w rozdzielczości 1920x1080. Niestety w systemie największą rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1600x1200 i odświeżanie 60Hz.

Z płyty od monitora zainstalowałem jakiś SmartControl ale tam nic się nie da zrobić, a na płycie w folderze driver są trzy pliki, których nie da się lub nie umiem zainstalować.

Może ktoś wie jak to zmienić?

(Qba_) #2

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, znajdziesz je na stronie producenta. :wink:

(natus08) #3

Zaktualizowałem i znalazłem w AMD Catalyst opcje takie :slight_smile: Musiałem wyłączyć jakieś EDID. Ustawiłem inną rozdzielczość i potem w systemie.

A czy jest jakaś różnica w odświeżaniu jak np zmienię z 60 na 75? Ogólnie nie wiem jaką ma mój monitor w standardzie.

(Rradek22) #4

Twój monitor zapewne obsługuje 60 i 75 Hz. I zazwyczaj wybiera się najwyższą wartość

(B.Andy) #5

W przypadku LCD częstotliwość odświeżania w zasadzie nie ma znaczenia.

(natus08) #6

OK. dzięki za informacje :slight_smile:

(Xparanienormalnyx) #7

Ma, choć nie chodzi tu o uciążliwe migotanie jak w CRT, ale o ilość klatek obrazu wyświetlanych na sekundę, jak wiemy im więcej tym płynniejszy jest obraz :wink:

(B.Andy) #8

Tyle, że i tak nie idzie tego zauważyć.