Monitor i częstotliwość odświeżania

(Rafi) #1

Witam posiadam monitor Hivision CT1772PF i mam pytanie : Jaką najwyższą częstotliwość odświeżania mogę wziąść na tym monitorze? W opcjacj mam do wyboru aż do 130 Hz.Narazie używam tylko 85 Hz ale zastanawiam się czy nie można więcej.

Czy częstotliwość odświeżania zależy od karty graficznej?

A tutaj opis mojego monitara:

http://www.bino.pl/go/_info/?id=1078&se ... 4972b2d705

(system) #2

a jakiej rozdzielczości używasz ?? 85hz jest ok.

(Ryszard Adamek) #3

W instrukcji obsługi monitora powinno pisać max częstotoliwość odświeżania. Ewentualnie na pudełku od niego. Wystarczy moim zdaniem 75 Hz. Zależy od karty graficznej. Przy bardzo wysokich mozna ją uszkodzić. Najlepiej w menadżerze zaznaczyć "ukryj częstotoliwości nieobsługiwane".

(Nowy10) #4

masz tam przy wyborze odświeżania opcję by ukrył wartości których nie obsłuży, no i automatycznie ta któa będzie najwyższa będzie optymalna

(Rafi) #5

Wielkie dzięki.

(Pinkol) #6

Posiadam taki sam,max rozdziałke jaką możesz dać to 85 Hz

(Lukasz Graffix) #7

85Hz, to nie rozdzielczość, tylko częstotliwość odświeżania.

(Pinkol) #8

ajj fakt,przejezyczylem sie

(Jag1661) #9

Mam nadzieję, że nie jedziesz na standardowych sterownikach Windy? - lepiej wgrać te od monitora :slight_smile:

wtedy naprawdę widać co może monitor..........

A im większa szybkość odświeżania - tym lepiej dla oczu :slight_smile:

oczywiście - co pozwoli monitor i karta graficzna

(Rafi) #10

Nigdzie w necie nie mogę znaleźć tych sterowników do mojego monitara.Czy mógłby ktoś mi pomóc?

(Jag1661) #11

Masz może zainstalowaną Sandrę lub Everesta?

one wylistują Ci adresy uaktualnień sterowników ( a przynajmniej powinny)

a to o producencie :slight_smile:

Ewentualnie (biorąc pod uwagę, że jest to typowa składanka) masz link do sterowników monitora na tych samych podzespołach :

http://members.driverguide.com/driver/d ... rid=340030

(Rafi) #12

Chciałbym wgrać do mojego monitora sterowniki.Znalazłem w internecie plik "*.icm" i nie wiem co z nim zrobić.Czy mógłby ktoś mi pomóc w tym ?

(system) #13

we właściwościach zaawansowanych ekranu (w systemie windows) można ładować schematy kolorów icm.