Monitor i telewizor - 2w1 (Full Hd czy HD Ready) - porady

Przybliżam się do zakupu monitora do komputera z wbudowanym tunerem telewizyjnym. Mam już wybrane dwa modele:

Monitor 21,5 " Samsung P2270HD http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … b=features

oraz telewizor 22" Samsung LE22B650 http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a … prd_detail.

Jeden posiada rozdzielczość full hd, drugi hd ready. Jeden kontrast dynamiczny 50 000, drugi 10 000 i oba wejścia HDMI. Monitor będzie przez cały czas podłączony do komputera, od czasu do czasu będę do niego podłączał właśnie przez wejście HDMI odtwarzacz blu-ray. I tutaj mam problem, bo nie wiem czy kupić monitor z full hd, z którego będę korzystał od czasu do czasu - czy lepiej z hd ready, gdzie i tak obraz full hd zostanie odczytany. Czytałem opinie, że poniżej 42 cali nie warto kupować full hd bo i tak się nie odczuje różnicy - więc może lepiej kupić normalny monitor z hd ready. I jeszcze jedno pytanie, jeden ma rozdzielczość 1920x1080, to czy bym musiał cały czas pracować na niej, czy mógłbym zmniejszać sobie do np. 1600x1200 ?

Proszę o poradę !!

Bierz full hd ,zwlaszcza jak masz zamiar korzystać z odtwarzacza blu-ray.Ten drugi to słaby model, bardzo mała rozdzielczość itp.

Jeśli chodzi o to czy monitor może pracować na niższych rozdzielczościach.Może, ale każdy monitor LCD posiada określoną rozdzielczość, przy której generowany obraz wygląda najlepiej. Rozdzielczość taka nazywana jest rozdzielczością natywną, określającą dokładną ilość pikseli z jakich zbudowany został monitor lub telewizor LCD.Czyli na innych niż 1920x1080 obraz będzie trochę gorszy.Poszukaj więcej w google.

Pozdrawiam.

co do rozdzielczości w moim 22’’ 1600x 1200 - nie da się normalnie pracować gdyż wszystko jest za małe! mam dobry wzrok i nie chce go sobie zepsuc siedzac ciagle z nosem w monitorze. takie rozdzielczosci beda ci potrzebne przy grach.

co do monitorów to warto przejsc sie do sklepu i przyjrzec sie ktory ma naprawde lepszy obraz

Nie zgodzę się do końca z tym, że wszystko będzie za małe.Przecież w przeglądarce można sobie powiększyć całą stronę o dowolną wielkość (firefox - Ctrl + kółko myszy)