Monitor LCd a karta graficzna

Witam!

Zamierzam kupić monitor LCD 22" raczej coś ze stajni samsunga.

Ale zastanawiam się czy monitor będzie mi chodził na mojej karcie graficznej (Asus GeForce 5600 XT)

I czy była by mozliwośc pograć na tym monitorze w gry jak gram dotychczas na moim CRT.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Oczywiście że da rade :slight_smile:

rozumiem, ze nowy monitor ma złącze DVI? jeżeli karta graficzna też ma takie złacze, to jak najbardziej monitor będzie działał. jeżeli nie, to zonk- nie ma nawet przejściówki z D-SUB na DVI. więc pozostaje zmiana karty graficznej, względnie kupienie monitora z wejsciem d-sub, lub pozostanie przy starym ;]

Monitor posiada złącze Dsub jak i DVI karta również posiada te dwa złącza.

spoko da rade :]

też zamierzam kupic w najblizszych dniach monitor 22’’ i prawdopodobnie tez samsunga

mam radeona 9600 PRO i jakos nie mam zamiaru zmieniac grafiki bo mysle ze spokojnie bedzie wszystko śmigało

a w nowe gry na Twojej karcie to i tak nie pograsz czy na starym monitorze w rozdzielczości np 1024x768 czy na LCD 22’’ zapewne panoramce 1680x1050

A ja mam pytanko jak lepiej LCD monitor podłączyć przez DVI czy D-Sub?

przez DVI, a tak btw ja nie mówiłem że koniecznie musi zmieniać grafike ;] poprostu nie wiedziałem czy ma wyjście DVI na karcie ;]

Dręczy mnie jeszcze jedna sprawa, nie zakładam nowego tematu bo nie ma sensu zaśmiecać forum.

Chciałbym się dowiedzieć jak przedstawia się sprawa z kolorami na panelu LCD, miałem już kontakt z kilkoma monitorami LCD (zazwyczaj jakieś starsze wersje 17")i kolory mi się bardzo podobały, były takie ostre i żywe w porównaniu do monitora CRT. Ale jest dużo opinii w internecie że LCD nie potrafi odwzorować barw. Więc proszę o wytłumaczenie przez jakiegoś doświadczonego użytkownika czy to prawda.

to chyba plazmowy monitor był :wink: LCD o wiele lepiej odwzorowuje kolory a z prostej przyczyny gdyż mają inny sposób działania, i wydzielają mniej światła niż CRT.

To mam rozumieć że LCD ma o wiele lepsze kolory niż CRT??