Monitor LCD dla grafika?

(Semigb) #1

Jaki monitor LCD dla grafika?? Wiem, że LCD nie zastąpi CRT ale jestem ciekaw jaki MONITOR LCD waszym zdaniem jest najlepszy dla grafika. (chodzi mi o 19')

(system) #2

No wiesz najlepszy dla grafika... Zalezy od ceny...

Jeślli chcesz wydać tochę więcej niż 1500zł to zdecydowanie LCD, jesli mniej no to pozostaje CRT. Jak model... Najpierw może podaj coś konkretnego tzn. Czy chcesz kupić, czy tak sobie tylko myślisz... A jeśli chcesz kupić to ile kasychcesz na to wydać...

(Semigb) #3

tak do 2000zł wyglad nie gra roli 19'

(Z35ikr) #4

CRT

tak trochę z rozbiegu :stuck_out_tongue:

jeżeli 2D to CRT jeżeli 3D możesz bawić się na LCD ale przydałby się drugi do CRT do "poprawek"

(system) #5

TUTAJ masz coś o monitorku dla grafika z Nokii ( 2200zł ). Niezły może też być Belinea LCD 20'' 102035W.

(Piojarek) #6

Moze Samsung 971P ?

(Sceri) #7

Ja posiadam monitorek LCD Samsunga SyncMaster 730BF i moim zdaniem jakosc obrazu ma lepsza od wiekszosci CTR'ow, na co zwracaja uwage rowniez znajomi...

A co najwazniejsze mozna go posiadac za calkiem przyzwoita cene... :slight_smile:

(Semigb) #8

to jest monitor 17' calowy!

Ja szukam 19'

(Massa 1) #9

niewie jakimi sumami obracac będziesz bo:

lampowe

wymogi

musi byc duzy 21cali (moze dojsc do tego ze będziesz miał pootwierane kilka aplikacji naraz)

najlepiej płaski lub cięty z walca (najmniej zniekształceń)

mała plamka (choc przy 21cali nie jest to takie istotne)

iwielkosc odswiezania (bedziesz przy nim siedział bardzo długo)

no i kolory aleto w miare mozliwosci dostosujesz sobie pod drukarnie (np. prufem)

Hewlett-Packard na sony'm 21cali, uzywany wypalone pixele na rogach wyrawałem juz np. za 400 złotych

wady:

(zre strasznie duzoprądu:))

straszna z niego kobyła

własciwie są najleprze oddają jakosc kolorów, brak zniekształceń, zmniejszona radiacja, mała plamka, malutki.

tylko przy tej wielkosci muszą byc strasznie drogie mysle ze grubo więcej niz 1500zł

:slight_smile: