Monitor LCD do gier - 1000zł

Mam rolety i panuje u mnie półmrok więc mi to tam nie przeszkadza światło nie pada na monitor :).

Temat TN vs PVA (itp) powinien być od dawna zamknięty, są już tyle lat na rynku że oczywistym jest fakt iż gdyby były rzeczywiście dużo lepsze to wyparłyby TN’y z rynku, ponieważ tak się nie stało, to jakiekolwiek względem ich uprzedzenia są bezpodstawne…

TN nie wyparły z rynku dlatego że są tańsze, a że koszt niższy liczy się wszędzie na świecie nie tylko u nas, i jest podstawowym czynnikiem decydującymi o zakupie więc dlatego MVA i jej podobne typy matryc nie wyparły TN. Wykazałeś się brakiem elementarnej wiedzy o prawach rynku. TN-ki są ponadto “szybsze” od matryc oferujących lepszą jakość obrazu w zamian oferują znacznie lepszą ogólną jakość obrazu (choć i tak ustępującą jakościom monitorom CRT opartych na Diamondtron Trinitron) a to jest tylko dla niektórych podstawowy warunek przy zakupie monitora.

Odradzam HP z błyszczącą powierzchnią (no chyba, że będzie w piwnicy) bo WSZYSTKO się w nim odbija i za chuchu nie widać będze nic w słoneczny dzień.

Nie jest tak źle jak napisałeś, zwłaszcza że efekt ten można w pewnym stopniu zniwelować,choć faktycznie niektórzy mogą tego ni przecierpieć. Ja byłbym gotów zapłacić taką cenę za żywsze bardziej intensywne kolory - wiem bo taki monitor posiada moja siostra.

Tego HP? O kwestii CRT proszę nie mówić bo to nie wchodzi w grę. W grę tylko i WYŁĄCZNIE panele LCD.

LG 227WT - też fajny no i LG, obecny LG ma doskonały obraz i kąty ale te smużenie nieraz widać (za tą cenę kokosów nie ma) i stwierdziłem że mi lepiej będzie na czymś większym bo u kolegi pracowałem na 22’’ i mi było o niebo lepiej niż na 19’’. Na tym od roku żadnego bad piksela i wszystko ok.

A łyżka na to niemożliwe… Chodzi o różnicę jakości - gdyby była tak wielka jak niektórzy fanatycy twierdzą to nie produkowano by TN’ek, a one nie są “szybsze” tylko poprostu szybsze, mają niższy czas reakcji i tyle, koniec kropka, różnica technologii, z resztą producenci wolą rozwijać matryce TN niż pva bo z tych pierwszych mają duże zyski, a z tych drugich - fanów którzy nie dają wymiernych korzyści :] Przejdź się do jakiegoś dużego sklepu typu mm i zobacz jak prezentuje się obraz na nowoczesnych TN’ach i nie gadaj głupot.

Jeszcze jedno - odniesienia do monitorów dla grafików zostaw dla siebie bo to nigdy nie jest w żaden sposób miarodajne. Dla grafików najlepsza jest kartka i skaner :]

Z moich obserwacji wynika że bardzo dużo grafików stosuje LCD. Np. przy produkcji gry wiedźmin graficy i animatorzy korzystali z LCD (można to stwierdzić po dużej ilości filmów z planu produkcji).

REASUMUJĄC:

Pod uwagę brać tego LG 227WT, HP LP1965, Benq FP93GP i Samsungi z niskim czasem reakcji?

Nie znasz się a się wypowiadasz :x

Widziałeś chociaż monitor z matrycą MVA/PVA ?? z tego co piszesz wynika że nie widziałeś, ja widziałem w sklepie dwa monitory, jeden na matrycy TN Samsung SM-961BF a drugi na matrycy PVA Samsung SM-940FN i ten drugi miał dużo lepsze kolory, większe kąty widzenia, lepszą jakość obrazu a w szybkości nie było widać różnicy, więc nie pisz herezji że nie widać różnicy.

http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i … 232bw.aspx <- dobrze piszą o tym monitorze nie tylko tu, matryca TN III generacji. Kolega też taki ma monitor i świetnie na nim gry chodzą. Smużenia nie widać żadnego ani w Wiedźminie ani TDU. No i 22" to nie 19". No i na miejscu i w razie czego nie będzie kłopotu z oddaniem albo czymś a tego BenQ lub LG w okolicy nie widzę :confused:

Nawet jeśli sobie to 21razy powtórzysz to wcale nie będzie oznaczać że różnica jest wyraźna i wszyscy powinni zamiast 22" brać 19":]

Mariosti

Przejdź się do jakiegoś dużego sklepu typu mm i zobacz jak prezentuje się obraz na nowoczesnych TN’ach i nie gadaj głupot.

Jeszcze jedno - odniesienia do monitorów dla grafików zostaw dla siebie bo to nigdy nie jest w żaden sposób miarodajne. Dla grafików najlepsza jest kartka i skaner :]

Po pierwsze z grafiką komputerową mam do czynienia od kilkunastu lat ponieważ moja siostra jest grafikiem komputerowym, fachu uczyła się jeszcze na staruśkich “mekintoszach” monitor+komputer w jednym. Mój brat cioteczny zajmuje sie fotografią cyfrową od 8 lat. Więc co to jest grafika komputerowa wiem w znacznie większym stopniu niż Ty. Dla grafików znacznie większe znaczenie ma jak najdoskonalszy obraz w tym więc i reprodukcja koloru a pod tym względem TN nie mają nic do powiedzenia w porównaniu do S-PVA, IPS czy MVA nie wspominając o monitorach CRT opartych na wspomnianych wyżej przeze mnie kineskopach. Jesteś jeszcze zbyt małym smarkiem żeby to wiedzieć i mnie pouczać. Nie masz zielonego pojęcia jak wygląda obraz na mojej IIYAMA Vision Master pro 410 a jak wygląda obraz na monitorze z matrycą TN. Nie masz pojęcia bo w życiu nie widziałeś, tylko jakim prawem śmiesz mi mówić, że piszę głupoty. Doucz się nieuku boś wkroczył na tereny które są ci całkowicie obce - jakość obrazu. Jakim trzeba być dzieckiem żeby ściana monitorów na TN-kach ta dokładnie prześwietliła ci mózg żeby wypisywać takie bzdury.

Od kilku postów odbiegacie od tematu :?

KabutO

Oczywiście masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie rozumiesz co to wymagania odbiorcy. Nikt nie potrzebuje monitorów dla grafików poza grafikami, to rynek specjalistyczny, tak jak drukarki a3+ z 8 tuszami :]

To że masz tak dużo do czynienia z takimi zastosowaniami powoduje że jesteś zupełnie oderwany od rzeczywistości. Zastanów się 2x zanim coś znowu napiszesz. To co jest istotne to fakt iż nie warto brać benq fp93 zamiast porządnego 22 calowego samsunga albo lg i koniec. Nie musisz tak unosić się pychą i uważać że wszyscy ludzie poza tobą nie mogą mieć żadnego pojęcia o tym co piszą. Z resztą jak na początku wspomniałem -> pojedyńcze przeczytanie tekstu daje u ciebie słabe efekty…

Porządny 22 calowy monitor LCD w tej cenie w Polsce buhaha :hahaha: :hahaha: porządniejszy w tej cenie jest monitor 19 calowy od 22 calowego, za tą cenę w USA kupisz dużo lepszy monitor 22 calowy który w Polsce kosztuje 1700 zł i o takim monitorze możemy mówić że jest porządny a nie o jakimś badziewiu 22 calowym za 1000 zł w Polsce kupionym.

W domyśle chodziło o TN vs MVA itp. Ale widze że liczenie na to że ktoś domyśli się czegokolwiek tutaj to definitywne przeliczenie się :]

Tak w stanach jest taniej i lepiej, ale już podany wcześniej LG 227WT będący od ok. pół roku na rynku (pierwotnie kosztował ok. 1500zł) jest już bardzo dobrym monitorem do grania i oglądania filmów i fak iż gradienty będą mieć lepsze przejścia tonalne w benq nikogo w praktyce obchodzić nie będzie… Jedyna faktyczna zaleta benq’a to głębia czerni w nocy na dużo wyższym poziomie od TN’ów.

podaj mi przykład że mam problem ze zrozumieniem.

Nikt nie potrzebuje monitorów dla grafików poza grafikami, jak zobaczysz w akcji 20-24 calowy LCD na matrycy S-PVA i porównasz go z monitorem na matrycy TN - to będziesz wiedział. Monitor na matrycy S-PVA nie musi być dla grafików, wystarczy że ktoś sobie porówna jakość obrazy na obydwu typach matryc i stwierdzi że woli mieć lepsza jakość obrazu.

To że masz tak dużo do czynienia z takimi zastosowaniami powoduje że jesteś zupełnie oderwany od rzeczywistości. podaj mi przykład tego oderwania od rzeczywistości…

Nie musisz tak unosić się pychą i uważać że wszyscy ludzie poza tobą nie mogą mieć żadnego pojęcia o tym co piszą. w jaki sposób unoszę się pychą ? w ten że mogę coś na dany temat powiedzieć zwłaszcza kiedy taki żółtodziób jak ty nie ma pojęcia o czym pisze ale się wypowiada i wychodzą przez to różne kwiatki. Nie pisze o sobie iż jestem w tym temacie alfą i omega a tylko dysponuje pewną wiedzą.

Z resztą jak na początku wspomniałem -> pojedyńcze przeczytanie tekstu daje u ciebie słabe efekty…

Słabe efekty to są twoje posty na ten temat, mimo że nie masz elementarnej wiedzy zarzucasz mi że piszę bzdury, efektem czego próbując nieudolnie zdyskredytować mnie obnażasz braki swojej wiedzy.

Forum nie polega tylko na odpowiadanie na pytanie zadane w pierwszym poście czy temacie. Forum służy także do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów, zdań itp…

jeśli nie znasz znaczenia słowa “Forum” i nie wiesz skąd się wzięło to zapraszam do Wikipedii. :wink:

KabutO

Czy dostaniesz 20-24" pva itp za 1000-1100zł? Nie

W jaki sposób unosisz się pychą? A mianowicie wyzywając mnie od żółtodziobów, dzieci i zupełnie mnie nie znając rozgłaszasz że nie mam elementarnej wiedzy chociarz niemożesz mieć o tym pojęcia, bo poprostu mnie nie znasz.

Problemy z czytaniem i oderwanie od rzeczywistości? Powróć do pierwszej odpowiedzi w tym poście. Dodatkowo po co dajesz przykłady crt’ków które są praktycznie niedostępne w temacie o relatywnie niedrogich monitorach lcd?

Jedna rada -> jeśli chcesz żeby ktoś brał cie na poważnie to nie pisz “różne kwiatki” tylko je wskaż i popraw, w innym wypadku to puste nic nie wnoszące słowa.

19" dostanie.

http://www.gral.pl/preview/BenQ/Benq19_ … yP-MVA_61/

Dostanie ale nie w Polsce a w USA.

W Irlandii są DELL’e tanie, akurat mój tato i brat są w Irlandi wiec może opłaca się zza granicy sprowadzać?

Chcę sobie kupić monitor panoramiczny zastanawiam się nad dwoma:

LG Flatron L192WS i LG Flatron L194WS-SF

Czym one się różnią? Który lepszy?