Monitor LCD Fujitsu Siemens C19-12 ? Problem!

Witam

Kupiłem monitor 19" i nie dostalem do niego zadnych sterowników i nie wiem skad sciagnac a sa dziwne kolory itp. Moze to dlatego mi sie tak wydaje ze nigdy nie miałem LCD tylko pracowalem na moim starym LG 17". Prosze o rade.

Pozdrawiam

Monitor LCD musi się rozgrzać - ustaw go odpowiednio do pozycji siedzenia i zrób regulację w OSD.

Sprawdź ustawienia sterownika grafiki karty.

Poczytaj instrukcję do niego.

Polecam poczytać tu:

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=205

hmm chyba bede musiał sprowadzic jakiegos technika bo ciezko mi idzie z ustawieniem tego monitora mam dziwna czcionke na pulpicie gdy przegladam strony to zdjecia sa niewyrazne dziwnie mi sie korzysta z nigo moze to dlatego ze mam go niecałe 4h w domu i sie nie przyzwyczailem jeszcze

A ustawiłeś odpowiednią dla niego rozdzielczość?

odpowiednia tzn ? mam ustawiona 1152x864 32bity czy moze być zła do 19" monitora ?

Zła ustał 1024x768pixeli, ja u siebie (też w 19") tak mam i jest dobrze, ustaw także odpowiednie odświerzanie (u mnie 75 hertz’ów :wink:

Ja mam tak ustawione na LCD “LG” i jest to jedno z dobrych ustawień.

Nie ma aż takiej różnicy między monitorem CTR a LCD żeby trzeba było się do niego przyzwyczajać.

Jeśli masz podejrzenie że monitor jest uszkodzony to go reklamuj.

Taka rozdzielczosc to jest dla monitorow 15’

Ja posaidam 19’ i mam rozdzielczosc 1280x1024

A świstak siedzi i zawija… ;]

U mnie ta rozdzielczosć jest zalecana i na innej obraz jest znikształcony :roll:

Bażant : co nie znaczy że do każdego monitor tak musi być…

Ustaw rozdzielczość maksymalną jaką możesz dać, taka jest zazwyczaj zalecana przez producenta. Albo na poczatek… POCZYTAJ INSTRUKCJE !

a czy moze to byc problem przez moja karte graficzna ? Posiadam Ati Radeon 9200SE Atlantis bo nie wiem juz dziwny ten obraz a monitor napewno nie uszkodzony

Może.

Ale najprościej podepnij ten LCD pod innego kompa i zobacz - poczytaj podany link i instrukcję do LCD.