Monitor LCD - jak czyścić?

(Marcin0392) #1

Witam wszystkich !

Od pewnego czasu posiadam swój pierwszy Monitor LCD, zastanawiam się jakim sposobem najlepiej będzie go czyścić, smugi zwłaszcza. Proszę nie odsyłać mnie na google.pl, bo szukałem już wystarczająco, jedni używają wody i płynu do naczyń, drudzy płynu do okien, inni nie czyszczą wcale, a jeszcze kto inny, radzi kupić piankę czy chusteczki do monitorów. Ja potrzebuję fachowej porady, czym najlepiej :slight_smile: Jaki sposób będzie najbardziej skuteczny aby w pełni wyczyścić ekran... Proszę o fachowe odpowiedzi :slight_smile:

(Kambor4) #2

Papier+Woda,żadnej chemii :slight_smile: !!

(Marcin0392) #3

Papier: toaletowy lub taki kuchenny może być ? Nie będzie za szorstki ?

(dragonn) #4

Przyłączam się do pytania, poszukuję najlepiej jakiegoś domowego sposobu aby wyczyścić monitor LCD o powierzchni matowej.

Marcin0392 jedyne co ja wiem to, to że nie można używać środków zawierających alkohol.

(Goodprogram) #5

http://www.allegro.pl/item385281110_emt ... ma_tv.html

Tylko 10,- a można czyścić wszystko :stuck_out_tongue: Wiem, bo mam

(Marcin0392) #6

Kiedyś używałem takich od CRT i jeszcze bardziej rozmazywały te smugi.

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 15:14 został dopisany post przez Marcin0392

Chyba jednak zdecyduje się na te chusteczki, ale teraz pytanie: Obojętnie jakie ? Kupiłbym na allegro, ale trzeba płacić za przesyłkę, a w mieście na pewno znajdę takie za 10-15 zł. Jest jakaś duża różnica między firmami ?

(Micoud81) #7

miękka ściereczka z wodą a potem na sucho - suchą miękką ściereczką.

(Marcin0392) #8

no właśnie ściereczką, ale jaką... stara, rozdarta, biała koszulka, np. może być ?

Ściereczka taka jak do mycia naczyń :stuck_out_tongue: Dużo tego jest.

(jarekm26) #9

może być nawet stary wycirus...

(Ground21) #10

Ja ekran LCD czyszczę zwilżoną ściereczką do okularów. Po wyschnięciu ekranu niczym już nie poprawiam, ponieważ już jest idealnie czysty.

(Mlodymechanik3) #11

a ja czyszcze płynem kupionym za 15 zł i wtedy monitor lśni i nie łapie sie do niego kurz :slight_smile:

(Sebastianchrzan) #12

tak tylko 13zł przesyłka to lepiej w mieście u siebie kupić i będzie o połowe taniej!!

(Mlodymechanik3) #13

no prezesylka wiecej kosztuje niz ten plyn 8)

(Ciupa Michal) #14

a ja polecam stare skarpetki, najlepiej takie dwudniowe zmoczone wodą, zero smug i błyszczy jak szalone :smiley:

PS. Kup takie ściereczki w jakimś sklepie komputerowym u siebie w mieście :wink:

(Kolmar) #15

Najlepiej kupić sobie specjalne chusteczki do czyszczenia ekranów LCD/TFT.