Monitor LCD. Ktory lepszy?


(Marcintt Pl) #1

Witam. Chciałem sobie kupić jakiś tani monitor LCD. Wybrałem to albo to. Który lepiej kupić?? Jaki będzie sie lepiej sprawować?? Co radzicie.


(Pixel) #2

Z tych dwóch to ja bym brał ten .

Ale nie spodziewaj się po nim zbyt wiele.


(MaRa) #3

A w marketach nie ma tanich :lol: ?

Jest sobie przysłowie: "kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" :stuck_out_tongue:


(Marcintt Pl) #4

Sprawdze w marketach. Dzieki za przysłowie. Ale niech sie inni jeszcze wypowiedza. Co powiecie na to??

Lepsze od LCD-ków??


(IrasB) #5

Jeśli chodzi o trwałość monitory CRT biją na głowę LCD,przynajmniej na razie .Na Twoim miejscu wybrałbym właśnie CRT...,chyba że zależy Ci na oszczędności miejsca na biurku...


(system) #6

Ja na twoim miejscu z tych dwóch pierwszych, brałbym TEN, ale to raczej ze względu na wygląd, bo ma coś słaby czas reakcji... 14ms :roll: . Stary za 700zł kupisz już nieły nowy monitor LCD 17' z Siemens Fujitsu. Tylko trzeba poszukać w MediaMarkt, albo w Makro. Jak się promocja nadaży to mozesz coś kupić pożądnego ( lpeszego od tych 2 co podałeś ), a nie aż tak drogiego... To znaczy między 700 a 900zł powinno się coś dobrego znaleźć. Np. NEC 175VXM+ lub iiyama ProLite E438S.


(Bażant) #7

Dozbieraj troche kasy, bo tego gówna nie opłaca się kupować :-x Będzie to kasa wyrzucona w bloto, dozbieraj abyś operowal chociaż tysiakem i wtedy mozna pogadac o jakimś w miare przyzwoitym lcd'ku. Jak bedziesz kupowal to patrz na marki: Belinea, Samsung, Iiama. Sony, Eizo (bardzo drogie).


(system) #8

Chociaż w testach cena\jakość ostatnio wm kilku rankingach wygrywał NEC i dość wysoko jest SIEMENS-FUJITSU. Ja osobiście polecam SONy i PHILIPS. Oprócz tego tak jak wyżej IIYAMA, BELINA, VIEW SONIC ( także bardzo dobry pod względem cena\jakość. Za model CA702 zapłacisz 750zł ). Radzę dooszczędzić i kupić coś lespzego, mieć to dłużej, a nie wydać 500zł i mieć to a rok...


(Tommekx) #9

ddr94 ile chcesz wydać na ten monitor kasy i do czego głównie ma służyć?


(Marcintt Pl) #10

Do normalnych zastosowan internetowych. Czyli przegladanie internetu. Maximum kwota to 160 Euro. Nie jestem w polsce i raczej dlugo jeszcze mnie nie bedzie, a z monitorem sie pali. Ale mozecie podac takze oferty polskie. LCD i CRT ale lepiej LCD ale jak nie to nie.


(Tommekx) #11

Chyba żarujesz :o Za taką kwotę nic nie kupisz. Przynajmniej dobrego jakościowo monitora. Lepiej zainwestuj w crt.


(Marcintt Pl) #12

A załozymy sie??

Ale raczej inwestuje w CRT. Dzieki wszystkim.


(Bażant) #13

Juz lepiej, bo lcd (dobrego) w tej cenie ie kupisz, a i crt nie bedzie powalające ;]