Monitor lcd led


(Pablo R) #1

witam.

http://www.allegro.pl/item911973561_hit ... l_led.html

http://www.allegro.pl/item914003004_hit ... d_vat.html

Czy ktoś by mógł mi dać opinię na temat tych 2 monitorów? Czy warto zainwestować w któryś z nich?

Czemu te dwie pozycje, w zestawieniu z monitorami LCD LED np. z firmy LG 22-24cale (800-1200pln) są tak tanie?


(Db2524) #2

Parę dni temu zakupiłem G2420HDBL za 700 zł. Bardzo dobry monitor, dobrze wykonany za świetną cenę. Patrzyłem też po droższych ofertach, ale czołówka (LG, Samsung) wypada nawet gorzej. Ciężko uzasadnić tę cenę, może jedynie brakiem kabla DVI i jedyna regulacja podstawki to kąt nachylenia.

Lepsze będą dopiero monitory na matrycach IPS czy PVA.

Jako, że ten jest na TN'ce, to posiada on charakterystyczne dla tej matrycy wady, ale spodziewałem się nawet znacznie gorszej jakości.

Kąty widzenia są bardzo dobre, problemem może być jedynie oglądanie filmów na podłodze, ale raczej nie wielu ludzi to robi. :smiley: Na boki jest super, ciężko się dopatrzyć zmian.

Kolory dobre, ale w porównaniu do PVA tekst jest bledszy, co wyregulowałem ustawieniami cleartype. Jakby się wpatrzyć z bliska to widać na ciemniejszych scenach dithering.

Odnośnie podświetlania jest równomierne, ale nie wiem jakby wyglądało na zwykłych lampach w modelu G2420HD. Za to mniej prądu bierze. :slight_smile:


(Pablo R) #3

z pewnością będę spoglądał na kolory mniej krytycznym okiem od Ciebie, ponieważ obecnie pracuję na 15' z 1997r. ;D

z każdym rokiem jego użytkowania obraz był coraz ciemniejszy, obecnie w systemie w ustawieniach mam jasność ustawioną prawie na maxa, w BIOsie już nic nie widać... ;p więc zmiana na każdy nowszy monitor będzie dla mnie rewelacją ;D dzięki za odpowiedź :wink:


(Monczkin) #4

tspablos , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.