Monitor LCD nie włącza się

Witam

mam problem z moim monitorem LCD (Gateway FPD1830). Monitor jest nowy, więc jeszcze na gwarancji (3lata), ale chce pierw zapytać zanim udeże do serwisu :wink:

A więc gdy odpale kompa to monitor powinien startowac razem z nim :slight_smile: No i niby starruje komp sie odpala na monitorze lampka zapala sie na zielono lecz po 3-4 sekundach gaśnie. Żeby odpalić to musze kabel zasilający wyciągnąc z wtyczki, tyle że musze przy monitorze, bo wyciągnięcie z gniazdka nic nie daje :frowning:

Jeszcze taka sprawa jak sie lekko przestawia kabel zasilający to słychać takie trzaski, znaczy sie prąd tak strzela.

Probowałem na innym kabli zasilającym ale to samo się dzieje. Jakieś inne propozycje co mozna sprobować, czy odrazu do serwisu iść z tym ?? :slight_smile:

a monitor jakie ma wejścia ?? analog czy cyfra a może obydwa ?? wybrałeś odpowiedni sygnał źródłowy ?? zwykle przycisk na monitorze nazywa się source.

wejscia obydwa posiada :slight_smile: obecnie jest tylko podłączony pod D-SUB, co do sygnału źródłowego to nic nie wybierałem, (nie wiem jak i gdzie) jest tak jak bylo ustawione przy starym monitorze CTR Samsunga :slight_smile: Co do tej lampki to chodzi mi o tą diode co pokazuje czy monitor włączony czy nie;)

Co dziwne monitor przy pierwszym podłączeniu wystartował razem z kompem tak jak powinien.

to wybierz źródło sygnału - analogowy, wszystko jest w instrukcji jakbyś zajrzał to nie miałbyś kłopotów…

dioda nie świeci - monitor wyłączony

diodka miga - monitor w trybie stend by.

diodka świeci - monitor włączony

takie są zwykle stany świecenia diody led. co do crt to sygnał jest zawsze analogowy :slight_smile: - d-sub.

na karcie masz wejście DVI ? podłącz monitor pod nie - kabel powinien być w komplecie.

tak na karcie(radeon 9600) mam DVI tyle że kabla brak.

Co do tego wyboru sygnału, w instrukcji monitora nie ma nic na ten temat, stąd też nie wiem gdzie to wybrać :frowning: a instrukcji od karty graf (jeśli to tam pisze) to nie postadam.

Jeszcze co do tej diody to dokładnie to jest tak:

Uruchamiam komputer, słychac że system sie uruchamia, na monitorze dioda z koloru pomarańczowego zmienia się na zielony, po chwili robi sie spowrotem pomarańczowa i tak za każdym razem. :frowning:

człowieku czy ty czytasz w ogóle to co ja piszę ?? miałeś poszukać przycisku Source na monitorze i go wcisnąć

albo nie rozumiesz angielskiego, albo nie umiesz czytać:

http://support.gateway.com/s/Manuals/De … 37-web.pdf

strona 3 manuala (7 pdf)na dole oraz strona 8 (12 pdf)na górze…

czytam, nie zakapowałem tylko że chodzi o ten przycisk :frowning:

Sprawdziłem, nic nie pomogło :frowning:

a sprawdzałeś na innym monitorze ?? sprawdź wszystkie kable ?? podczas startu słychać z głośniczka 1 dźwięk ?? podaj resztę konfiguracji włącznie z zasilaczem. zmieniałeś coś ostatnio poza monitorem ??

Sprawdzałem na 2ch innych i obydwa bez problemu startuja razem z kompem. nic prócz monitora nie było teraz zmieniane.

Microsoft Windows XP Professional

Typ procesora AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+

Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo RADEON 9600 SERIES - Secondary (256 MB)

Dysk fizyczny Seagate Barracuda 7200.7 120 GB

zasilacz Megabajt model MGB-350ATXP4

dźwięk jeden sie wydobywa z głośniczka, ale to zaraz krótko przy wlączeniu i obojetnie przy jakim monitorze podłoczonym.

Kable sprawdzałem. Uzyłem od starego monitora bo wiem że na 100% sa sprawne i to samo się robi.

prawidłowo, włącz monitor odczekaj chwilę naciśnij source, odczekaj chwilę, naciśnij source, odłącz - podłącz kabel sygnałowy d-sub. jeśli to nie pomoże skontaktuj się z serwisem.

Lepiej zmień zasilacz :slight_smile: Bo będzie megajazda. Podłącz monitor do innego kompa już to robiłeś?

Turkissh niestety nie pomogło, no to pozostaje serwis, zaraz do nich będe pisac

kamoreks - działam na tym zasilaczu już 4ty rok i jak narazie nic zlego sie nie dzieje wiec po co zmienia ?? :stuck_out_tongue: