Monitor LCD Samsung SM 740N - Smużenie

Cześć,

W maju br. zakupiłem monitor LCD SAMSUNG SM 740N ( bez pivota ). Od paru dni zauważyłen że na nie których stronach WWW ( nie wszystkich ) widać smużenie obrazu ( latające ukośne paski mniejsze lub większe z lewego górnego rogu do prawego dolnego rogu ). Zazwyczaj widać to smużenie na ciemnych barwach takich jak popiel, czerń, brąz itp. Na jasnych barwach np. biel nie widać tego. Zmieniłem karte graficzną ale problem nadal pozostał. W ustawieniach monitora czy też karty graficznej nic nie było zmieniane. Czy to jest jakaś wada monitora SAMSUNG?. Czy to jest naturalny objaw pracy i funkcjonowania monitora?.

A podałczony jest przez DSUB czy DVI?

McDracullo , podłączony jest DSUB standartowo podłączony jest jak większość monitorów CRT czy LCD.

LCD podłacza się do cyfrowego DVI i tu może byc problem.

McDracullo , przy zakupie miałem tylko standartowy przewód do podłączenia monitora z kartą graficzną. A po drugie to nie mam karty graficznej z gniazdem DVI.

Przy okazji - jakie powinno być ustawione odswieżanie przy rozdzielczości 1024 na 768?.

zalecana rozdzielczość to 1280x1024/60Hz i

mici , w monitorze LCD

?

A te smużenia mogą wynikać z tego że nie jest LCD podłączony do gniazda cyfrowego DVI?.

LCD 60 do 75 Hz.

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=54

wybrane cytaty:

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=60 DVI kontra D-Sub

Miałem ustawioną rozdzielczość 1024 na 768, odwieżanie 72 Hz.

Teraz przestawiłem ustawienia na 1280 na 1024, odswieżanie 60 Hz, zainstalowałem sterownik do monitora z oryginalnego dysku CD dołączonego do monitora i wszystko wygląda ładnie - nie ma smug ani latających pasków. Tylko przyzwyczaiony byłem do rozdzielczości 1024 na 768 i do większej póki co nie mogę się przyzwyczaić.

Nawet w instrukcji na CD dołączonej do monitora pisze że Producent zaleca ustawienie jak najwyższej rozdzielczości i odswieżanie na 60 Hz. Przyznam się że nie wiedziałem że w monitorach LCD ma być ustawiona najwyższa rozdzielczość.

A Wy na swoich LCD też macie ustawioną najwyższa rozdzielczość?.