Monitor LCD z tunerem czy bez


(Kwarc21) #1

Witam.Chcę kupić monitor,ale nie wiem czy warto kupić z tunerem czy bez.Chodzi mi o to czy monitory z tunerem nie są w czymś gorsze od tych bez.Mam na oku taki monitor z tunerem http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... em_TV.html Ten z tunerem musi mieć full hd tuner z dvb-c do odbiory cyfrowych kanałów z kablówki .Lub bez tunera http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=36709 .Dzięki za odpowiedzi.


(MariuszListecki) #2

Tuner służy do odtwarzania telewizji na komputerze i nie nie są gorszę od normalnych poza tym tuner można wmontować do komputera a zawsze pare złoty wyjdzie taniej


(system) #3

DODAM od siebie,że tutaj masz ten upatrzony monitorek z tv w różnych cenach

http://www.ceneo.pl/7931107


(hevet) #4

Prawdopodobnie nawet jak tuner będzie miał możliwość odbioru kanałów cyfrowych z kablówki to i tak nic nie odbierzesz. Z reguły sieci kablowe umożliwiają odbiór swoich programów jedynie na udostępnianym abonentowi dekoderze. Wynika to z tego, że kanały są kodowane więc potrzebujesz odbiornika z modułem dostępu i kartą kodową.


(Kwarc21) #5

Akurat w mojej kablówce wystarczy mieć tuner z DVB-C.To lokalna kablówka.Wiem bo kumpel ma tv z dvb-c.


(nonpix) #6

Bardzo dobry jako monitor, jako telewizor też. Posiadam wcześniejszy model (bez podświetlenia LED i trochę inna obudowa) i jestem bardzo zadowolony. Mogę polecić z czystym sumieniem.


(ste-fan) #7

ja mam LG L173ST choć ma tuner tylko analogowy to i tak wchale sobie ten monitor za to iż podczas pracy na kompie mam w podglądzie (PiP) TV i tak tym samym oszczędzam prąd bo zwykły TV jest off, a w przypadku tunerów pod np: PCI, tz. tych co się montuje w kompie to też mam winfast i od mi służy jako nagrywarka TV - a oglądanie na nim programów TV było zbyt uciążliwe to mi się okno chowało podczas przerzucania okien crt+tab lub win+tab i takie tam, a jak masz tuner w monitorze to zawsze na jednym uchu możesz słuchać muzy z kompa a w monitorze jest dźwięk z podglądu TV (pip) - a co do kodowania przez kablówki to słyszałem iż niejedne monitory normalnie odbierają obraz bez dekodera !

Jakbym teraz kupował monitor to na pewno bym dał takie wymagania: FullHD, tuner, i jak najwyższe odświeżanie czyli MHz najlepiej 120 by 3D mógł obsłużyć :slight_smile:


(Kwarc21) #8

Na 3D mi nie zależy.Myślę że zdecuduje się na tego samsunga oglądałem na youtube filmik z tym monitorem

.DX


(FXJ) #9

http://monitortv.lge.com i tu - sprawdź serie M62D tutaj