Monitor LG T710BH Odśiweżanie i rozdzielczości

1,Mam monitor LG model T710BH i mam pytanie jaką moge ustaić maxymalną częstotliwść odświeżania przy rozdzielczości 1152x864 ??

2,A i właśnie mam takie pytanie czy moge uszkodzić monitor jeź=żeli pewna aplikacja ustawia taką częstotliwość poniżej 60Hz np. 43Kmz 50Hz.

3,A i jeszcze jedno pytanie mój monitor był niedawno w naprawie teraz jak sie włącza komputer to czestotliwość odświeżania jest 43kz chyba na 50Hz to nie jest normalne powinna być 60Hz musieli chyba coś źle naprawić tak samo sie dzieje jeśli nie ma zainstalowanych sterowników od grafi w windowsie a w linuxie to tak non stop jes chyba że na rozdzielczość 1280x1024 ustawie to w tedy wchodzi mi na 60Hz mam teraz mam takie pytanie czy może sie przez to uszkodzić znowu monitor??

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1280x1024 pikseli;

Częst. odświeżania przy maksymalnej rozdzielczości: 60 Hz;

Zalecana rozdzielczość obrazu: 1024x768 pikseli;

Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości: 85 Hz;

Pryz tej roydyielcyođci 1152x864 jakie odđwieanie moge da__

uwazam ze tak z 70 - 75 Hz mozesz spokojnie dac :wink:

Też tak myśle ale póxniej ten głupi monitor sie psuje.

w ogóle to zauważyłem że jak otworze mój komputer i ruszma całym oknem to aż sie ekran rozszerza i zwęża i w innych miejscach zmienia sie jasność na początku po naprawie tak nie było bo sie przyglądałem było tak normalnie może troche jak wszędzie a teraz jest mocno jak myślisz czy to znowu sie coś psuje

sprawdz wtyczke przy karcie graficznej (D-SUB) czy wszystkie piny sa równe czy nie sa przekrzywione

Nie są przekrzywione wtyczka jest oki mi sie wydaje że to ten monitor znowu sie psuje ostatnio wymieniali opornik od odchylenia obrazu i cha coś źle dostroili później bo od tego czasu te odświeżanie przy starcie warjuje i mi sie wydaje że przez te odświeżanie inne podzespoły monitora sie psują.