Monitor mruga... głośniki trzeszczą

Witam, :roll:

Od paru dni po przeniesieniu komputera w inne miejsce pokoju, głośniki co jakaś godzinę trzeszczą jakieś 3-4 sekundy, a monitor również co jakaś godzinę,a czasami co 5 minut, strzela - a, dokładnie obraz mrugnie.

Nie wiem czy rozstawienie poszczególnych rzeczy ma wpływ na takie rzeczy, ale wolę mieć pewność i opinie ekspertów:

Tak, to wygląda: (G-Głośniki) ( nie śmiać się z obrazka proszę) :smiley:

ac8lxy.jpg

Głośnik lewy jest na parapecie, cały komputer jest podłączony do kontaktu, do którego zascianą są podłaczone inne urządzenia kuchenne (mieszkam w bloku) i gdy działa mikrofalówka za ściana to na monitorze powstają paski i latają po ekranie 8)

Jakieś pół roku temu miałem problemy z monitorem i na początku gdy się psuł były takie same problemy później mrugał coraz częściej aż w końcu się spalił i pożyczyłem starszy trochę monitor od znajomego, kazał mi głośniki odsunąć od monitora, zrobiłem to jak najlepiej mogę, głośnik lewy jest jakieś 15 cm od monitora a prawy 20 centymetrów, dalej nie mogę bowiem kabel jest za krótki.

Mogę kupić nowy monitor oraz nowe głośniki, ale nie jestem pewien czy po zakupie nowych gadżetów, problem pozostanie i spale kolejne nie tanie rzeczy.

Proszę o jakieś porady.Pozdrawiam. :wink:

To jest na pewno przyczyną problemów z głosnikami i monitorem.

Monitor nie powinien stać w miejscu, gdzie za ścianą znajdują się inne urządzenia typu: lodówka, telewizor, kuchenka mikrofalowa, itp. Prowadzi to do załóceń wyświetlanego obrazu, a nawet może to doprowadzić do uszkodzenia monitora.

Aha, dzięki za cenną radę - zaraz przestawię cały system.

Czekam nadal jednak na kolejne rady.

zrób jak napisal seba albo postaw przed sciana z kontaktem olowiana plyte :stuck_out_tongue:

zrobiłem, tak jak pisał seba, głośniki przestały trzeszczeć, a monitor po 30 minut po włączeniu znowu sobie pstryknął.Co może być problemem ?

Pstryknął, czyli zgasnął, mrugnął ?

Najlepiej jakbyś podłączył inny monitor i sprawdził, czy problem dalej występuje.

Może to wina niestabilnego napięcia w gniazdku sieciowym ? Podłącz monitor do innego gniazdka, ale możliwe, że niestabilne napięcie występuje w całej instalacji, choć niekoniecznie.

Możliwe również, że monitor kończy swój żywot.

Monitor CRT (kineskopowy) ? Latające po ekranie szare paski są właśnie przyczyną niestabilnego napięcia w gniazdku.

mrugnął tylko, nie zgasnął - tak się dzieje co jakiś czas.

Monitor ma już swoje lata, to prawda - to stary model LG Stadiowosko Digital Equipment Corp 14’cali,

Poprzedni monitor, miałem dwa lata i na początku również mrugał, później obraz się trząsł, aż po jego wyłączeniu już się nie włączył.

Kupie nowy, ale jaka mam pewność, że po zakupie problem pozostanie. :roll:

Ku mojemu zdziwieniu, bez zmieniania rozdzielczości ekranu - monitor już nie mruga :o