Monitor nagle dostał "żywsze mocniejsze" kolory

(Alfa1978) #1

tak jak w temaciku :-o

przeglądam stronki,nagle,coś zaczęło na ekranie monitoru "drgawki małe",ściemniać się,mrugać lekko :-x teraz chciałem włączyć telewizje na komie to się monitor sam zrestartował na chwilkę,postanowiłem zrestartować kompa całego,zalogował się..patrze a tu kolory jaskrawsze,w padające nawet białe tło na lekki siwszy kolorek,jednym słowem nawet od czasu do czasu,widzę do tej pory jak ekran,troszkę sobie coś mruga ale bardzo lekko,jak by chciało coś zakończyć żywot tego monitora :? ,chyba że coś z karta graficzną,mam ją od 4 miesięcy,ale stawiam na monitor,ma ok 7 lat firma to MAG INNOVISION,17cali :expressionless: PYTANKO; czy to możliwe że się kończy żywot monitora czy co inne,jak myślicie,kurcze wspaniale chodził ten monitorek,i nagle by się coś już mu robiło?? :roll: aha i to jest monitor normalny,pudło,nie LCD :?

(adam749) #2

Przeinstaluj stery od grafy. Jak dolej będzie to samo to monitor pada.

(impassive) #3

Sprawdź wtyczkę przy karcie graficznej i z tyłu monitora (jeśli jest). Może któraś nie łączy (obsunęła się itp.).

(Ciupa Michal) #4

alfa78 ,

sprawdź czy kabel łączący monitor z karta graficzną się nie poluzował

sprawdź temp. grafy

robiłeś OC grafy?

jak kolega wyżej, przeinstaluj stery

(Alfa1978) #5

Dziękuję wam bardzo,za naprowadzenie.... okazało się że jednak,był kabel od grafy do monitora lekko obluzowany nie dokręcony do karty graficznej, z jednej strony.. :wink: czyli na to wychodzi że jeszcze ten monitor, pochodzi może dość,jeszcze ileś tam.. :slight_smile: Pozdrawiam! !!