Monitor Nec problem samoczynna regulacja automatyczna

Witam od wczoraj mam problem otóż Monitor samoczynnie włacza regulacje automatyczna i miga mi ekran co jakis czas i nie działa mi menu jesli chce ustawic sam kolory czasem jest ok i wogole sie nie wlacza regulacja a czasem caly czas. Dziwne bo kabel nie byl ruszany

Miałem podobne miganie ekranu i problemy, ale to UAC reagował na nvidię. Coś wlazło od nvidii, pogryzło się z zabezpieczeniami. Wyłączenie UAC pomogło…To było wtedy, gdy nvidia tajnie wpuściła telemetrię.

Ewidentnie u Ciebie coś się gryzie z grafiką. Sprawdź systemowe errory w podglądzie zdarzeń.

miałem kasperskego było ok po usunieciu go znow miga …czasem jest tak ze caly czas miga

Sprawdź systemowe errory w podglądzie zdarzeń.

Dziennik zdarzeń systemu - gdzie to jest? - jakbyś szukał @maciekk26 / nie wiedział jak uruchomić.

nic to nie dało nawet w biosie przeskakuje zmienia sie kontrast i jasnosc…na chwile znika menu i jak uruchomie film na yt lub w VLC to znow automatyczna regulacja i wszelkie sterowniki nie pomogły… nowy system

To nie problem systemu. Miałem podobny przypadek z iiyama E1700S. Wyświetlało się samoczynnie dziwne menu (inne od tego do którego normalne można wejść) i przestawiały się różne opcje jakby ktoś ciągle klikał klawiszami od sterowania funkcjami monitora. Próbowałem nawet rozebrać go i odłączyć panel z przyciskami, ale także nie pomogło. Pomógł co dziwne… mały upadek z kilkudziesięciu centymetrów. Oczywiście nie polecam takiej metody naprawy, w moim przypadku monitor upadł przypadkowo bez jakiegokolwiek szkody dla niego. Od tego czasu problemów z dziwnym zachowaniem brak, a minęło parę dobrych miesięcy.

i to jest dziwne bo nie wiem czego to przyczyna. jest tak że np po godzinie zaczyna sie pokazywać…

Może jakieś zwarcie / przepięcie :scream:

Wot technika :laughing:

Niekontakty na złączach były zmorą już w czasach gdy złoto na pinach sięgało 2 – 4 mikronów, obecnie 1 to luksus.
Jeśli potrafisz rozebrać monitor, masz i potrafisz użyć miernik uniwersalny.:

  1. sprawdź napięcia zasilania – obejrzyj kondensatory elektrolityczne.
  2. połączenie płytki sterowania (klawisze menu itp.)
  3. zimne luty na płytce, stan zestyków klawiszy.
    Jednak jeśli nie znasz podstaw elektroniki, to prędzej popsujesz monitor zupełnie, niż naprawisz.

Przed takimi poradami warto zapytać czy monitor jeszcze na gwarancji :wink:

stary Monitor Nec pozatym teraz mi się to nie pokazuje mowie ze raz miga caly czas a teraz od 40 minut nic. nie było tego od roku więc nic nie ruszane własnie nie wiem czego to przyczyna a nie chce zepsuć bardziej. Ogolnie to nie działa wogole to menu te klawisze jak naciskam. Np jest tak ze wlaczam przegladarke to zaczyna wariować film tez to samo lub aplikacje jakąs to tez. teraz jest wszystko ok moze cos zakluca nie wiem dokladnie co i jak to sprawdzic.

Zainstalowałem Powerstrip i jak do tej pory jest wszystko ok. wyskakuje menu ale tylko po zmianie rozdzielczosci ale nie wyskakuje nachalnie.

Czy próbowałeś już upuścić monitor i podnieść go ponownie? :joy:

Nie:D wgrałem powerstrip i jak narazie jest ok