Monitor nie działa w natywnej rodzielczości

Witam

Mam problem z laptopem MSI GE620, gdy podłączam monitor i wybieram z Win+P tylko projekt, działa w rozdzielczości 1366x768, natomiast w 1920x1080 nie chce działa (monitor to LG e2240 na komputerze działa na 1920x1080), parę dni normalnie działał na 1080p, a teraz przestał. Co mam zrobić?

Pozdrawiam

To prawdopodobnie wina sterownika grafiki, który poprawnie obsługuje ci mały wyświetlacz laptopa, a nie jest dostosowany do dużego monitora 22 ". Prawdopodobne rozwiązanie: zmienić sterownik

To nie wina sterownika, wcześniej wszystko OK działało, a żadnych sterowników nie zmieniałem.

Ty nie zmieniałeś, ale system sam mógł zaktualizować sterownik do nowszej wersji, która akurat gorzej działa na dużym monitorze zewnętrznym. Jaki masz system? Jeśli twój sprzęt nie jest uszkodzony, to wszelkie tego typu problemy z wyświetlaniem dotyczą na ogół wyłącznie sterowników. W laptopach sterowniki aktualizują się automatycznie.

Ciekawe, czy każdy sterownik grafiki każdego laptopa pozwala na te operacje, myślę, że nie. Zresztą czytałeś, co chłopak wcześniej napisał?? Że wszystko mu do jakiegoś czasu dobrze działało, dopiero później nastąpiły problemy. Czyli nie musi nic włączać i wyłączać żadnego klonowania

Dodane 25.09.2011 (N) 12:39

Moje dwa laptopy pobierają sterowniki do grafiki, jako aktualizacje do systemu. No i jeśli mój mózg aktualizuje się przez internet, to jestem na bieżąco i mądrzejszy od ciebie, bo twój mózg jest archaiczny z powodu zastoju bez aktualizacji :slight_smile:

Nawet zamknięcie pokrywy laptopa i ustawienie na 1080p nic nie daje. Ekran robi się czarny

Dodane 25.09.2011 (N) 13:09

Żaden sterownik mi się nie aktualizował.

Dodane 25.09.2011 (N) 13:11

Ciągle mi na monitorze miga Tryb oszczędny, chyba tak jakby ciągle był i nie było sygnału…

Dodane 25.09.2011 (N) 13:32

Ehh nawet na windows 8 nie działa natywna rozdzielczość. Coś jest nie tak :frowning:

Może to wirus, ciężko zgadnąć :frowning: Jak nic nie poradzisz, może reinstalacja systemu pomoże :slight_smile: no albo to awaria techniczna sprzętu :frowning:

Może coś z laptopem, jutro sprawdzę i podłączę tv do laptopa bo też obsługuje 1080p.

Dodane 25.09.2011 (N) 19:56

Na tv nawet nie wykryło 1080p ;/ Chyba coś jest nie tak z kablem, albo wtyczką dsub. Może będzie lepiej kupić kabel VGA->HDMI (VGA ma monitor ;/) ?

jak słysze “wirus” to aż mi się słabo robi. Wszelkie nieszczęścia to wina wirusów :wink:

Po prostu usuń ten ekran który ma wyświetlacz 1080p i podłącz go ponownie.

Podłączanie i usuwanie nic nie daje;/ Możliwe, że coś z wtykiem, albo nie wiem co… Nawet jak się ten system uprze, że monitor ma mieć 720p no dobra, odpalę grę w niższej rozdzielczości to ekran miga…

sprawdź inny kabel może uszkodzony i nie podaje swoich możliwych rozdzielczości

Hmmm… ale jak na PC pokazuje pełną rozdzielczość, a na laptopie nie, to jest uszkodzony ?

Dodane 01.10.2011 (So) 18:52

Dziwne podłączyłem pod netbooka i miałem 1080p, potem do laptopa i przez chwilę było 1080p chyba to virus albo nie wiem co…