Monitor nie reaguje. Komputer sygnalizuje problem pikaniem

Witam,

Zacznę od tego , że przed chwilą dostałem przesyłkę kurierską z nowym komputerem który zamówiłem na Allegro.

Zabrałem się do podłączania. Pierwsze uruchomienie i…już problemy. Monitor nie reaguje. Słychać tylko 3 głośne, dłuższe ‘piknięcia’. Z tego co już wyczytałem na innych forach to może być to problem z pamięcią ram. Z góry mówię, że wyjęcie jej, rozłączanie, podłączanie wszystkich złączek i kabelków w środku nic nie dało. Mam nadzieję, że pamięć nie jest uszkodzona, bo wiązałoby się do z oddaniem ją na gwarancje i kolejnym tygodniem w przysłowiowe ‘plecy’.

Tak więc, proszę pomóżcie na tyle na ile potraficie.

Z góry dziękuję za wszelkie starania.

Apropos parametrów technicznych :

PŁYTA GŁÓWNA MSI 760GM-P33 OPIS

PROCESOR CZTERORDZENIOWY AMD Phenom II X4 Quad Core 850, 4 x 3.3GHz,2MB cache, 45nm, BOX

CHŁODZENIE ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM AMD

PAMIĘĆ 4GB/1333 DDR3

DYSK TWARDY SATA2 1000GB 32MB CACHE

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X20 +/-

KARTA GRAFICZNA ZINTEGROWANA AMD Radeon HD3000 do 2313MB pamięci -1GB przydzielany w biosie, do 2313MB dynamicznie (przy Win7, 4GB ram) - wolne złącze pci-ex x16, w przyszłości można zastosować lepszą grafikę

OBUDOWA ATX Z WYŚWIETLACZEM LCD (AUDIO I USB Z PRZODU OBUDOWY) Z ZASILACZEM 450W SILENT 12CM WOLNOOBROTOWY WENTYLATOR, BARDZO CICHA PRACA

KARTA MUZYCZNA ZINTEGROWANA 7.1 (8-KANAŁOWA)

KARTA SIECIOWA ZINTEGROWANA 10/100/1000

Zasilacz z czarnej listy i grafa licha.procek też nie najlepszy.

poczekaj godzine bez dotykania kompa i jak nie zacznie funkcjonować to możliwe że sam cos zepsułeś przez swoją nie wiedzę. po przenoszeniu itp kompa/dysku twardego należy nie włączać go około godziny.

Dodane 23.08.2011 (Wt) 20:03

a kabelek od zasilacza wpiełeś koło procka?

Pierwszy raz słyszę takie głupoty… Chyba Ci się z telewizorem plazmowym pomyliło… =P~

A co do tematu tutaj masz przydatną stronkę. http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm#

WEŹ SWOJEGO SZROTA I ZANIEŚ DO KOLEGI I ODPAL - PEWNIE BEDZIESZ ZADOWOLONY ZE SWOJEJ GŁUPOTY!

Kpisz sobie prawda? Nie dość, że wprowadzasz ludzi w błąd to jeszcze wyzywasz innych od głupców… Przeniosłem w swoim życiu więcej jednostek centralnych niż ty w życiu uraczysz widzieć na oczy… :stuck_out_tongue:

A jak podpiołeś monitor to karty , czy do integry ?

złodziej zdemaskował się sam:P

Nie wiem z jakiej choinki żeś się urwał… Najpierw wypisujesz totalne głupoty i wprowadzasz ludzi w błąd, wyzywasz od głupców, nazywasz złodziejami… Jak dla mnie to co najmniej dwa ostrzeżenia powinieneś dostać. Przenoszę wiele komputerów, bo jestem na stażu w starostwie, na stanowisku informatyka (jeśli ktoś był na takim stażu to wie o co chodzi. :lol: ).

Coś w tym jest, ale nie wiesz, w jakim kościele grają. Owszem powinien poczekać, gdy przenosimy podzespoły w temperaturze równej zeru bądź minusowej. W takich przypadkach czekamy nawet dłużej niż godzinę zanim włączymy

Teraz to jest kompletny bezsens.

A wy zamiast się tutaj spinać i dogadywać , lepiej byście mu pomogli i napisali coś sensownego :slight_smile:

Tak to jest kupując z Alledrogo czasami zdarza się, że wrzucają uskodzone podzespoły. Co do problemu stawiał by mna pamięci(tak jak wyczytałeś). Pamięc masz w jednaej czy dwóch kościach? Jeśli w dwóch to wypnij jedną i wpinaj kolejno w pierwsze złącze, po czym sprawdz czy komputer działa jeśli nie to w drugie (to samo powtórz z drugą kością), może tylko jedna jest wadliwa, bądz ktoryś slot w płycie nie działa.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Komputer oddałem już na gwarację, poszedł kurierem. Mówicie, że słabo wybrałem w granicach 1000 zł ? Wydawała mi się to najlepsza opcja jeśli chodzi o pełno wyposażony komputer.

No ale nie wiem, przyjdzie to zobaczymy jak się sprawuje.

No kazdy uczy się na błędach :slight_smile: