Monitor Off podczas Gry :(

Witam,

Podczas gry wyłącza mi się monitor, nie wiem po jakim czasie raz po 30 min a raz po 5 min, Monitor wyłącza się tylko podczas gry z innymi rzeczami działa super, Kiedy go restartuje od nowa działa, bo na nic nie odpowiada, To tak jak bym na klawiaturze nacisnął (Sleep)

Co mam z tym zrobić?

Komputer:

AMD Athlon 64 Procesor

3000+

2.01 Ghz, 1,00 GB RAM

Wyłącza się tak, jakby nie było prądu czy wyłącza się tak, jakby np. był w trakcie zmiany rozdzielczości (dioda świeci na żółto/pomarańczowo)?

hmmmm no wyłącza się monitor komp dziala ale on sie wylacza i restart tylko pomaga xD

np. był w trakcie zmiany rozdzielczości

Coś w podobie

Tak jeszcze zapytam… co wtedy jest z dźwiękiem w grze? Cały czas normalnie, jak gdybyś po prostu grał (po naciśnięciu klawisza strzału słyszysz dźwięk), czy się np. zacina? Jeśli dźwięk jest ok, to być może jest to wina przegrzewającej się karty graficznej, ew. jakiejś usterki monitora.

nom dzwięk słysze nie zacina się normalnie słysze jak chodze i strzelam :slight_smile:

Być może to karta graficzna się przegrzewa. Zdejmij boczne panele z obudowy komputera, aby był dobry przewiew i wtedy pograj. Komputer stoi w miarę luźno, czy jest w jakiejś ciasnej wnęce w biurku? Jeśli tak, to wystaw go, może ma zbyt słabe chłodzenie. Sytuacja występuje tylko przy jednej, konkretnej grze?

niestety tak xD

Zaczęło się jak grałem w World of Warcraft, potem z niej zrezygnowałem bo co chwila sie wyłączał,

teraz gram w cs-a i najpierw mało sie wyłączał a teraz co 5 min :confused:

No to ewidentnie brak chłodzenia. Wystaw komputer z wnęki, ew (jeśli za wszelką cenę musi w niej być) - zdejmij boczne panele. Jeśli wnęka kończy się jakąś deską z dziurą na kable, to usuń ją. :slight_smile:

Chyba, że chcesz iść zupełnie naokoło i założyć np. chłodzenie wodne…

hmm… ale z tej strony gdzie patrze to jest dziurka wiatraka tu nie ma ciasno xD

Tu nie chodzi o samą ciasnotę, po prostu we wnęce nie ma cyrkulacji powietrza, więc komputer siłą rzeczy jest zmuszony chłodzić się gorącym powietrzem, a to jest dość niebezpieczne.

ale tam nie ma wnęki tam jest dosć duży otwór.

Proponuję sprawdzić temperaturę karty graficznej. Zrób tak: odpal jakiś program do mierzenia temperatury, zobacz temperaturę, potem włącz grę i sprawdzaj odczyty co jakiś czas. Jaką masz kartę graficzną? Chłodzona radiatorem czy wentylatorem? Próbowałeś patentu z odkręceniem ścianek obudowy?

wentylatorem

Nie xD a co to xD

Obudowa komputera to te duże pudło, w którym siedzą wszystkie podezpoły.

Boczne ścianki to te duże kawałki blachy czy innego materiału po bokach komputera. Odkręca się je śrubkami znajdującymi się na tylnej ścianie komputera. Odkręć śruby i zdejmij obie ścianki (panele), włóż komputer na miejsce (bez ścianek!) i włącz grę. Taki zabieg wspomaga chłodzenie wnętrza komputera.

ok dzieki już działa wielkie THX :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

a może powiesz co zrobileś że zaczeło wszystko chodzić?

Nie ma za co. :slight_smile:

Mimo wszystko radziłbym Ci sprawdzać temperaturę podczas gry - jeśli nadal będzie za wysoka (pomimo rozkręconej obudowy), to warto byłoby zainwestować w dodatkowe chłodzenie. Możliwe, że to nie tylko krata graficzna ulega przegrzaniu. Polecam też odkurzyć wnętrze komputera (oczywiście przy wyjętym kablu zasilającym :stuck_out_tongue: ) oraz sprawdzić, czy wszystkie wentylatory w obudowie pracują.

a co cie to chodzi xD

Ktoś kiedyś może mieć podobny problem, to raczej będzie go to interesować.

Mam ten sam problem, więc pozwoliłem sobie napisać w tym temacie… Dodam, że kiedy gra się zawiesza dźwięk również (mój problem na tym się różni). Macie jakieś inne pomysły, rozwiązania?