Monitor padł przy podłączeniu usb

witam zakupiłem kabel usb do telefonu ( zwykły micro usb a z drugiej usb za 3zl…) podłączyłem końcówkę do tel a później do gniazda usb przy monitorze i nagle obraz padł… nie świeci się żadna lampka a komputer nadal chodził… czy to poważna usterka ?? monitor to HP w2408h 21 cali …

Gdzie dokładnie jest to gniazdo? W samym monitorze czy w komputerze?

w monitorze wlasnie

Nie spotkałem się nigdy z USB w monitorze, ale Twój rzeczywiście to ma. Czy wcześniej podłączałeś inne rzeczy do tego wejścia? Czy ono działa tak samo, jak wejścia w komputerze?

Monitor podłącz do innego źródła sygnału (kompa) żeby mieć pewność, że to on uległ uszkodzeniu. Jeśli tak to zostaje serwis/gwarancja.

Może to zbieg okoliczności i padła Ci karta graficzna? Czy obraz zniknął DOKŁADNIE w momencie podpięcia telefonu?

zawsze uzywalem kabla dso innego telefonu, roznych padow do play station, dzis dostalem jakis mozliwe ze badziewny kabel z allegro i moze to on zrobil spiecie bo doslownie ja wpinam w gniazdoi usb i monitor traci obraz i guzik sie nie swieci ze jest wlaczony… usb dziala na tej samej zasadzie jak to w komputerze. Karta graficzna chyba nie bo wszystko dziala jak podlaczylem stary monitor… probuje terazz puscic obraz na laptopa zeby sprawdzic ale cos nie umiem zrobilem o tym inny temat …