Monitor, problem z autodopasowywaniem

Siema. Jestem posiadaczem monitora Samsung SyncMaster 173P. Posiadam go juz od dwóch lat i własnie przed chwila stala sie rzecz straszna :stuck_out_tongue: Wiec tak…

Zauwazylem dzisiaj, ze u gory monitora wzera mi myszke… okazalo sie ze obraz przesuniety jest w gore o 1px… Uruchomiłem magiczny program dolaczany razem z monitorem - Magic Tune. I uruchomilem tam opcje Auto Setup… Wbrew moim oczekiwaniom obraz monitora nadal pozostal niepoprawny… Wiec odpalilem opcje Reset. Wtedy juz wszystko elegancko sie wyrownalo. Nastepnie uruchomilem Lineage i jak to po resecie obrazu, ekran zaczal dopasowywac obraz gry do monitora… I co sie stalo ? Przesunelo mi obraz w prawo i do gory o jakies 3 cm od lewej i 2 cm od dolu…

Po wylaczeniu gry moim oczom ukazal sie znowu piekny szary prostokacik pokazujacy postep dopasowywania obrazu monitora i znowu obraz przesuniety o 1px do gory…

Prosze Was o pomoc, bo sam juz nie pojmuje tego, w jaki to zamotany sposob tworzone jest to oprogramowanie… Zalezy mi na tym zeby mozna bylo to rozwiazac samemu bo nie chce wysylac monitora do serwisu i czekac na niego z 2 tygodnie…

Pozdrawiam Was drodzy forumowicze i prosze o pomoc,

wdzieczny Balon :wink:

ręcznie przesuń obraz, w menu ekranowym coś takiego powinno być (u mnie to się dość nietypowo ustawia - pod kineskopem jest wyświetlacz diodowy i 8 przycisków, wykorzystuje się i kombinacje np. do rozmagnesowywania monitara ale mój monitor jest dość stary - może mieć i 10 lat)

To jest monitor LCD i tam nie ma zbyt duzo takich bajerow… Wszystko robi sie z poziomu aplikacji… A zresetowanie powoduje wyczyszczenie ustawien do poszczegolnyuch rozdzielczosci i wtedy on jak glupek ostatnio chce dopasowywac ekran…

Czy jest jakas mozliwosc wylaczenia tego autodopasowywaniua ??

nie wiedziałem ale może w aplikacji jest ręczne dopasowywanie??

PS. to mój setny post!!