Monitor-problem z włączeniem

Oddałam koleżance kompa po odwirusowaniu i formacie(WinXP PRO SP2).U siebie w domu przestawiłam rozdzielczość bo mi nie pasowała-na taką do jakiej jestem przyzwyczajona,1024x768,była niższa.Wszystko grało,pojechałam go oddać i tu problem bo monitor nie chce się uruchomić.Dioda miga,w czasie ładowania systemu, pokazuje się logo Win i na tym koniec,dioda przechodzi dalej w stan migania.W awaryjnym jest ok,próbowałam też zmienić rozdzielczość ale nie mam pojęcia na jaką.Tryb VGA też nie pomógł.Pierwszy raz mam taki problem i nie wiem co zrobić.Straciłam 8 godz na klikaniu i zmianie w awaryjnym,bez skutku.Komp potrzebny pilnie do pracy,bardzo proszę o pomoc.Monitor Samsung SyncMaster 753 DFX. :frowning:

http://sklep.komputronik.pl/pelny_prn.php?id=7195

Według tego ten monitor powinien pracować przy tej rozdzielczości.

Pewnie przedobrzyłaś z odświeżaniem. Zjedź do 85 Hz i powinno być OK :slight_smile:

Jeżeli nie dasz rady zmienić ustawień, podepnij go pod inny (lepszy) monitor i tam zmień.

Odświeżanie ustawione było na 85Hz,wróciłam bez komputera,chyba że wezmę do niej swojego?Miała ustawione na 800x600,o ile się nie mylę…nawet odpisałam to gdzies na kartce ale nie moge znależć.Jej karta graficzna-NVIDIA GeForce 4MX 440 with AGP 8x-może z tego coś jeszcze wynika?Nie mam pojecia o monitorach,niestety.Dwie noce nie spię bo chciałam jej to w miare szybko zrobić a tu taka niespodzianka. :roll:

Jej monitor zresetuj na ustawienia fabryczne .

W trybie awaryjnym trzeba odinstalować oprogramowanie karty grafiki(jak jest) i stery,wejść do menadzera urządzeń i odinstalować wszystko co karta i monitor - ma być pusto ,restart kompa i system zainstaluje ponownie stery do karty i monitora.

I teraz zainstaluj stery do karty - do niej ster 56.72. lub zostaw na systemowym.

Zrób korektę ustawień w sterowniku i OSD monitora.